Kultūra

2015.09.08 13:45

Birštone vyksta teatrų apžiūra-šventė „Atspindžiai“

Geriausi Lietuvos teatro mėgėjų kolektyvai Birštono kultūros centro scenoje pristato savo spektaklius. Čia vyksta dvidešimt antroji mėgėjų teatrų apžiūra-šventė „Atspindžiai“.

Geriausi Lietuvos teatro mėgėjų kolektyvai Birštono kultūros centro scenoje pristato savo spektaklius. Čia vyksta dvidešimt antroji mėgėjų teatrų apžiūra-šventė „Atspindžiai“.

Atspindžių apžiūros – šventės komisija peržiūrėjo 73 spektaklius, ir atrinko 34 įdomiausius ir ryškiausius. Per dvi dienas birštoniečiai ir svečiai išvys vienuolika geriausių suaugusiųjų mėgėjų teatrų spektaklių  iš Rokiškio, Vilniaus, Kretingos, Klaipėdos, Jonavos, Telšių, Trakų.

Mėgėjų teatrai pastaruosius dvejus metus išgyvena atgimimą ir stato su puikia scenografija rimtus kūrinius, pripažįsta festivalių rengėjai. Nors teatrų aktoriai, o kartais ir režisieriai – neprofesionalai.

Metai paskelbti teatrų metais. „Atspindžiai“ tarsi ir vainikuoja šituos teatrų metus, ir mes labai džiaugiamės, kad ta tendencija didėti, daugėti tikrai jaučiama, nes yra debiutuojančių kolektyvų, debiutuojančių režisierių“, – sakė Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro poskyrio vedėja Irena Maciulevičienė.

„Atsirado poreikis net pačiuose netikėčiausiuose miesteliuose tuos teatrukus atidarinėti, jie išdrįso ateiti į „Atspindžius“ parodyti ką jie šneka. Labai didelė įvairovė. Nuo dramų iki komedijų, dažniausiai kaimų teatrai jie labiau linkę pašmaikštauti, papokštauti, o miestų teatrai jie kalba apie labai rimtus dalykus ir renkasi rimtą dramaturgiją“, – kalbėjo Klaipėdos universiteto Teatro katedros vedėja Danutė Vaigauskaitė.

Pasak aktoriaus Valentino Masalskio, mėgėjai nepretenduoja į profesionalųjį meną, tačiau gerais pastatymais publikos skonį ugdo.

„Takoskyra yra tai, kiek jie prisibeldžia į žiūrovą. Ir kaip jie beldžiasi į žiūrovą tos tiesos paieškoj, kiek jie mus paveikia, kiek jie sugeba kovoti su žiūrovo nuoboduliu. Taip pat ir profesionalusis teatras – jis gali būti ir neįdomus teatras. Yra ir mėgėjų teatre – įdomus ir neįdomus“, – pasakojo teatro ir kino aktorius Valentinas Masalskis.

Birštono kultūros centro scenoje žiūrovai išvys spektaklius pagal Garsiją Lorką, Viljamą Šekspyrą, Slavomirą Mrožeką, Romualdą Granauską, Floridą Buliakovą.