Naujienų srautas

Kultūra2019.03.14 18:57

Rutos Lee patarimai, kaip gauti žvaigždę šlovės alėjoje: reiks dirbti ir nepeikti kitų

Jaunam žmogui reikia nemažai laiko, kad pasiektų savo tikslus. Bet jei kas nors nori gauti žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, jam reikia tikrai sunkiai dirbti, nepeiktų kitų ir dėkoti Dievui, šmaikščiai pataria Lietuvoje viešėjusi ir su LRT.lt kalbėjusi Holivudo žvaigždė Ruta Lee.

Dėmesio reikia ir namams, ir darbams

Lietuvių kilmės Holivudo žvaigždė Ruta Lee neseniai svečiavosi Lietuvoje, kur nestokojo laiko ir energijos su ja pabendrauti troškusiems gerbėjams, šalies atstovams ir smalsiai žiniasklaidai. Energija ir šviesiu požiūriu trykštanti Ruta Lee sutiko pasidalyti mintimis su LRT.lt komanda.

Regis, aktorė R. Lee niekuomet nesėdi rankų sudėjusi, o jos veiklos sąraše tuščios vietos nebūna: „Visų pirma, turiu didelius namus Los Andžele. Be to, yra ir kiti namai – Teksase, Kalifornijoje, Meksikoje. Jais visais tenka vienaip ar kitaip pasirūpinti, tai užima laiko! Be to, užsiimu labdaringa veikla, susijusia su psichine sveikata.“

LRT.lt primena, kad R. Lee – 1955 m. Los Andžele įkurtos ne pelno siekiančios organizacijos „The Thalians Mental Health Center“ valdybos pirmininkė. Kaip pasakoja aktorė, šios organizacijos kūrimo idėjos prasidėjo seniai, jauniems aktoriams pavargus nuo tiesos neatitikusių komentarų.

„Susirinkome jaunų aktorių grupė, pavargę nuo to, kad buvome vadinami žolės rūkytojais, jaunuoliais, susidomėjusiais vien seksu ir pan. Pagalvojome – juk iš tiesų esame geri vaikai, tad ir padarykime kažką gero, surinkime lėšų. Taip susiformavo šis fondas“, – prisimena R. Lee.

Pasak R. Lee, dabar, po 60 metų, fondo veikla aprėpia ne tik pagalbą, susijusią su psichikos sveikata ar vaikais, bet ir suaugusiųjų problemas. Didelis dėmesys skiriamas karo veteranams, grįžtantiems į savo namus ir vis patiriantiems krizių. R. Lee patikina, kad su tuo susiję darbai – vienas didžiausių jos rūpesčių, kartas lemiantis ir nemažai streso.

Ko reikia, norint gauti žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje?

R. Lee užtikrintai išreiškia savo gyvenimo šūkį, kuriuo vadovaujasi jau daugelį metų: „Jei man teko laimė būti tokiai apdovanotai visais nuostabiais dalykais, jei aš turiu galimybę reikšti savo talentą ir juo maloninti bei juokinti žmones, tai mano pareiga yra daryti gera kitam, kuriam gal mažiau pasisekė.“

Tačiau dėl vieno dalyko R. Lee kategoriška. Ji sako nenorinti daryti gero tiems, kurie ištisą dieną sėdi namuose, valgo krekerius ir žiūri televiziją. „Kai kurie išties elgiasi taip, tiesiog piktybiškai neina į darbą. Man toks elgesys labai nepatinka. Manau, kad puikus dalykas yra baimintis kažko galingesnio už mus, žmones. Ta baimė yra tai, kas karts nuo karto tarsi spiria tau į užpakalį, kad imtum veikti“, – tvirtina aktorė.

R. Lee visus žmones palygina su sėklomis, kurias į savo delnus paima Dievas ir beria į žemę: „Dalis sėklų nukrinta ten, kur žemė minkšta ir gera, kur pakanka vandens ir saulės. Tačiau dalis nukrinta į smėlį, kita dalis – ant uolų, dar kita – į jūrą. Tokia nelygybė visuomet buvo. Jei kas nori padaryti visus žmones lygiais, užsiima komunizmu. O komunizme vėl tas pats – visuomet atsiranda lygesnių už lygius. Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija suprato, kad tai negerai. Duok Dieve, kad tai ir nepasikartotų.“

Svarbiausia, pabrėžia aktorė R. Lee, suprasti, kad pasaulyje visuomet bus žmonių, galinčių padėti tiems, kurie patiria nelygybę ir sunkumus. „Tokių, padėti pasiruošusių žmonių, yra daug, dabar jau – ir Lietuvoje. Ir tai ne valdžios reikalas nuspręsti, kokios pagalbos kam reikia. Tuo rūpintis turi visi žmonės, ir pagalbos kreiptis turi patys žmonės“, – džiaugiasi JAV lietuvė.

Pokalbio pabaigoje paklausta, ką turi padaryti jaunas žmogus, norintis gauti žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, R. Lee besijuokdama atsako – reikia padaryti kažką gero.

„Gal tai labdara, gal pasižymėjimas filme ar teatre... Iš tiesų, jaunas žmogus iš pradžių gali mažai ką padaryti. Jam reikia laiko, kad pasiektų tikslą. Tačiau pasakyčiau – dirbk sunkiai, nepeik kitų žmonių ir būk dėkingas Dievui. Gal tuomet ir gausi žvaigždę!“, – pabrėžia aktorė.

Parengė Virginija Sližauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi