Kultūra

2014.12.09 20:58

Atsinaujino Alytaus kraštotyros muziejus

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.12.09 20:58

Po rekonstrukcijos Alytaus kraštotyros muziejus lankytojus kviečia į 30 edukacinių užsiėmimų ir 6 naujas ekspozicines erdves. Edukacinės programos rengiamos ne tik moksleiviams, ypatingą dėmesį muziejininkai skiria šeimoms.

Po rekonstrukcijos Alytaus kraštotyros muziejus lankytojus kviečia į 30 edukacinių užsiėmimų ir 6 naujas ekspozicines erdves. Edukacinės programos rengiamos ne tik moksleiviams, ypatingą dėmesį muziejininkai skiria šeimoms.

Kad Alytus buvo svarbi vietovė, pasak muziejininkų lankytojai mato į muziejų dar net neįžengę. Ant vienos muziejaus sienos išlieti 8 Alytaus herbai – nuo 1581-ųjų iki šių laikų, ant kitos – didiko Radvilos našlaitėlio pastangomis 1603 metais išspausdinto LDK žemėlapio fragmentas, kuriame Alytaus vietovė jau pažymėta.   

Muziejuje įrengtos naujos ekspozicinės erdvės, atskiros patalpos edukaciniams užsiėmimams. Miesto istoriją pristato nuolatinė ekspozicija. Muziejaus rinkiniuose – daugiau nei 70 tūkstančių eksponatų.

„Mūsų galimybes šita rekonstrukcija labai išplėtė. Mes bandysime jau kitų metų pradžioje atidaryti vieną ilgalaikę parodą skirtą Pirmajam pasauliniam karui 1915 metais, Alytus vienos gatvės istorija, bus tokia moderni, nauja atraktyvi ilgalaikė paroda kuri veiks iki 2018 metų“, – pasakojo muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė.

Muziejaus pagrindiniai lankytojai yra moksleiviai, todėl kiekvienai parodai yra pritaikytas žaidimas arba edukacinis užsiėmimas. Pavyzdžiui, šioje parodoje apie Dzūkijos knygnešius, siūloma pažaisti žaidimą „Nugabenk knygą“, jame susiduriama su rusų žandarais bei spaudos platintojais.

„Laukiam ypač pavasarį, kai vaikai eina šitą temą – apie knygnešius, spaudos draudimą, nes čia yra papildymas. Mūsų vadovėliuose nėra išskirta apie regionus, jeigu pažiūrėtume 9 klasės vadovėlyje, ten žemėlapyje ir pavaizduoti knygnešių keliai, ir Dzūkija kaip ir dingsta, iki Marijampolės atkeliauja knygos , o po nieko ir nėra“, – kalbėjo muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė.

„Jau pynėme, darėme vainiką adventinį, dabar buvo kalėdinių atvirukų gamyba, dabar šį savaitgalį laukia kalėdinių žaisliukų gamyba ir paskutinis finišas šių užsiėmimų – dovanų pakavimas, mokysimės pakuoti dovanas. Gaminame popierių, yra užsiėmimas apie batus, raukiame nagines, pristatome apavo istoriją“, – pasakojo muziejininkė Ona Sakevičienė.

Muziejininkai lankytojams parengė 30 istorijos, etnografijos, archeologijos edukacinių teminių užsiėmimų. Mokomasi lipdyti iš molio, velti, pinti, susipažinus su lietuviškų pinigų istorija, čia pat nusikalti proginę monetą. Kitąmet muziejininkai žada dar daugiau  programų šeimoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.