Kultūra

2019.03.12 23:10

Klaipėdiečių iniciatyva įgavo pagreitį: „laukiantys bilietai“ kasose neužsiguli

Ketvirtus metus kovo 11 d. Klaipėdoje vyksta unikali iniciatyva – labdaros koncertas, per kurį už suaukotus pinigus nuperkama „laukiančių bilietų“. Jie patenka į muzikinio, dramos teatrų ar koncertų salės kasas ir laukia jaunuolių, norinčių nemokamai apsilankyti čia vykstančiuose renginiuose. Unikalu ir tai, kad pasinaudoti „laukiančiais bilietais“ gali visi be išimties nepilnamečiai, išskyrus organizuotas jų grupes.

Klasiokės Urtė ir Liepa lanko muzikos mokyklas, todėl Klaipėdos koncertų salės renginiuose yra dažnos viešnios. Merginos sako, kad klausytis koncertų, atlikėjų interpretacijų joms – lyg privaloma ugdymosi dalis. Laukiančiais bilietais pasinaudojo ne kartą ir ne du.

„Pakankamai seniai pradėjau naudotis šia paslauga – nuo antrųjų metų kaip šitas projektas gyvuoja. Taip gavosi, kad pirmaisiais pražiopsojau – labai buvo paklausa didelė ir bilietai buvo išgraibstyti“, – pasakojo moksleivė Urtė Jonkutė.

„Mano visi draugai, mes visi kartu dažnai kiekvieną penktadienį praleisdavome kartu koncertų salės koncertuose, todėl tikrai pastebėjau tokią tendenciją, kad yra suaktyvėjimas. Žmonės aktyviai rinkosi tuos koncertus – bent iš mano aplinkos“, – kalbėjo Liepa Vozgirdaitė.

Šiemet į dalijimosi iniciatyva vadinamą labdaros koncertą buvo parduoti visi bilietai, nors jis vyksta beveik 200 vietų didesnėje salėje, nei įprastai. Projekto iniciatorius sako, kad iniciatyva pagaliau įgavo reikiamą pagreitį – žmonėms nebereikia aiškinti, kam skiriami paaukoti pinigai, kodėl „laukiančiais bilietais“ pasinaudoti gali visi nepilnamečiai, neskirstant pagal gyvenamąją vietą, ar kokias nors socialines grupes. Anksčiau esą tai keldavo bene didžiausią nuostabą.

„Turbūt tas susiliejimas su bendra mase, su ta pilnaverte visuomene, kuri sako – ne už dyką ateik, o geradario bilietą nupirktą pasiimk – aš manau, kad pakelia ir jų savivertę ir neverčia jaustis nepatogiai, neverčia ateiti ir prašyti kažkokios tarsi išmaldos“, – sakė projekto iniciatorius Romandas Žiubrys.

Per 3 metus uostamiesčio kultūros įstaigose buvo sukurta beveik 1800 „laukiančių bilietų“. Kasose jie neužsigulėdavo ilgiau nei pusmetį.

Per šiųmetį koncertą paaukota beveik 3800 eurų.