Kultūra

2019.03.12 22:18

Įteiktas kūrybiškiausios knygos apdovanojimas

Antradienį Lietuvių literatūros ir tautosakos institute įteikta 17-oji instituto literatūrinė premija už kūrybiškiausią knygą.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premija už kūrybiškiausią knygą „Įtrūkusios mėnesienos“ apdovanotas poetas Kornelijus Platelis. Tai dešimtasis poeto eilėraščių rinkinys, pasirodęs po 4 metų pertraukos. K. Platelio teigimu, jį sujaudino dėmesys tokio tipo poezijai, o knygos išrinkimas kūrybiškiausia metų knyga įrodo, kad poeto nuveikti darbai yra įdomūs ir kitiems.

Nuo 2003 metų kasmet renkamos kūrybiškiausios metų knygos, pasak vertinimo komisijos pirmininkės dr. Jūratės Čerškutės, šiemet buvo ir tradicinės ir netikėtos: „Poezija labai stipri, kaip visada, tą liudija ir dvyliktuke esančios eilėraščių knygos. O prozos lauke, irgi kaip visuomet – „normalaus“ romano paieškos – nuo klasikinės tradicijos per žaismę link žanrinio romano išbandymo.“  

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premija įsteigta 2003 m. ir teikiama už praėjusiais metais išleistą šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinį.

Panorama