Kultūra

2014.12.05 16:20

Jamesas Bondas grįš prie savo šaknų ir susidurs su „Spectre“

BNS2014.12.05 16:20

Bondo gerbėjai ketvirtadienį gavo progą akies krašteliu žvilgtelėti į tai, kas jų laukia naujoje „bondiados“ juostoje „Spectre“, ir ši prezentacija pakurstė viltis, kad gali vėl pasirodyti vienas garsiausių epopėjos piktadarių Blofeldas.

Bondo gerbėjai ketvirtadienį gavo progą akies krašteliu žvilgtelėti į tai, kas jų laukia naujoje „bondiados“ juostoje „Spectre“, ir ši prezentacija pakurstė viltis, kad gali vėl pasirodyti vienas garsiausių epopėjos piktadarių Blofeldas.

Naujasis filmas, kuris visame pasaulyje bus pradėtas rodyti kitų metų lapkričio 6-ąją, yra pavadintas pagal nusikaltėlių organizaciją „Spectre“, kuriai vadovauja blogio genijus Ernstas Stavras Blofeldas, veikęs ankstyvuosiuose filmuose apie Bondą su Seanu Connery ir Rogeriu Moore'u.

Per prezentaciją „Pinewood Studios“ netoli Londono režisierius Samas Mendesas atskleidė, kad be ketvirtą kartą Bondą įkūnijančio Danielio Craigo naujame filme vaidins du „Oskarus“ turintis Christophas Waltzas, Monica Bellucci ir Lea Seydoux.

„Paslaptinga žinia iš Bondo praeities siunčia jį susekti blogio organizaciją“, – sakoma per renginį paskelbtoje trumpoje siužeto santraukoje.

„Kol M grumiasi su politinėmis jėgomis, kad išlaikytų slaptąją tarnybą, Bondas šalina melo sluoksnius ir atskleidžia baisią tiesą dėl „Spectre“, – sakoma santraukoje.

Drauge su naujo Bondo automobilio „Aston Martin DB10“ pristatymu tai rodytų, kad „Spectre“ – 24-asis „bondiados“ filmas – laikysis pergalingos triukų, gundymo ir egzotiškų vietų formulės.

Filmavimas prasidės pirmadienį ir turėtų trukti apie septynis mėnesius.

M. Bellucci sakė, kad Bondas vaizduoja „idealų vyrą – vyrą, kuris yra gynėjas ir (kuris yra) kilnus, bet tuo pačiu metu paslaptingas, pavojingas, seksualus“.

Italų aktorė, kuri atrodė labai patraukliai su prigludusia raudonos ir juodos spalvų suknele, patenka į istoriją – būdama 50-ies ji tampa vyrausia Bondo mergina. Honor Blackman buvo 39-eri, kai ji suvaidino Pusi Galor 1964 metų „Auksapirštyje“ (Goldfinger).

Prancūzų aktorė L. Seydoux, išgarsėjusi vaidmeniu juostoje „Adelės gyvenimas“ (La vie d'Adele), užsiminė, kad jos veikėja gali įkūnyti Bondo merginų vaizdavimo evoliuciją.

„Ji turi būti seksuali, ji stipri, ji ryžtinga, bet galvoju, kad dabar ji yra jausmingesnė. Ji labiau pažeidžiama“, – sakė aktorė.

Šiuolaikinė mitologija

Ištikimiausius Bondo gerbėjus labiausiai jaudino galimybė, kad Ch. Waltzas, kuris vaidino piktadarius tokiuose filmuose kaip „Negarbingi šunsnukiai“ (Inglourious Basterds), gali vaidinti Blofeldą.

Austrų aktorius atmetė žurnalistų klausimus apie tikslų jo vaidmens pobūdį.

Patvirtinta, kad jis vaidins veikėją vardu Oberhausenas, kuris Iano Flemingo knygose Džeimsą Bondą mokykloje mokė slidinėti ir kopti į kalnus.

Tačiau „Spectre“ be Blofeldo perspektyva yra neįsivaizduojama daugeliui Bondo gerbėjų, ir Ch.Waltzas būtų stiprus pretendentas į šį vaidmenį.

„Ateinančius metus ar panašiai Waltzas ir visi, dalyvaujantys „Spectre“, turės susidurti su nesibaigiančiais klausimais „Jūs iš tikrųjų esat Blofeldas, ar ne?“, – rašė britų žurnalas „Empire“.

R. Moore'as pakurstė intrigą „Twitter“ parašęs: „Taigi Blofeldas grįžo!“

Blofeldas nepasirodė jokiame oficialiame „bondiados“ filme nuo 1981 metų juostos „Tik tavo akimis“ (For Your Eyes Only), nes vyko teisinis ginčas dėl teisių, kuris buvo išspręstas tik pernai.

Akronimas „Spectre“ reiškia „Specialusis vykdomasis organas kovai su žvalgyba, terorizmui, kerštui ir prievartavimui“, o šios slaptos organizacijos simbolis yra aštuonkojis.

Scenarijų skaitė šį rytą

Juosta bus filmuojama studijoje „Pinewood“, Londone, Meksike, Romoje, Tanžere ir Maroko oazėje Erfude, taip pat keliose kalnų vietovėse Austrijoje.

Tarp grįžtančių aktorių yra Ralphas Fiennesas, kurio veikėjas buvo paaukštintas iki žvalgybos agentūros vadovo M, ir Benas Whishaw, kuris vaidino agentūros technologinių dalykėlių specialistą. Abu veikėjai atsirado filme „Operacija „Skyfall“ (Skyfall).

Taip pat dalyvauja Andrew Scottas, labiausiai garsėjantis piktadario Moriarčio vaidmeniu BBC seriale „Šerlokas“ (Sherlock), filipiniečių kilmės amerikiečių imtynininkas ir aktorius Dave'as Bautista.

D. Craigas, kuris yra pasirašęs vaidinti iš viso penkiuose „bondiados“ filmuose, BBC sakė, kad „Spectre“ scenarijų „skaitė šį rytą“.

Galantiškąjį vyriausybės agentą su teise žudyti anksčiau vaidino S. Connery, George'as Lazenby, R. Moore'as, Timothy Daltonas ir Pierce'as Brosnanas.

„Bondiada“ yra tarp daugiausiai savo kūrėjams uždirbusių filmų serijų. „Operacijos „Skyfall“ žiūrovai visame pasaulyje sunešė daugiau kaip 1,1 mlrd. dolerių (1,3 mlrd. eurų).

Nors per ketvirtadienio renginį buvo pristatyta aktorių komanda, nebuvo paskelbta, kas atliks paskutinį svarbų visų filmų apie agentą 007 elementą – jo pagrindinę dainą.

Britų lažybininkai „William Hill“ favoritais nurodo du britų dainininkus Samą Smithą ir Edą Sheeraną. Nuo jų atsilieka Lana del Rey, Rita Ora ir „One Direction“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.