Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Lankytojų laukia pirmoji meno mugė „CraftVilnius“

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ iki sekmadienio lankytojų laukia šiuolaikinio taikomojo meno mugė „CraftVilnius“. Tai bene pirmas kartas Lietuvoje, kai menininkai savo kūrinius pristatys patys, be tarpininkaujančių galerijų.

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ iki sekmadienio lankytojų laukia šiuolaikinio taikomojo meno mugė „CraftVilnius“. Tai bene pirmas kartas Lietuvoje, kai menininkai savo kūrinius pristatys patys, be tarpininkaujančių galerijų.

Taikomojo meno mugė „CraftVilnius“ lankytojams siūlo pasigrožėti autoriniais stiklo, tekstilės, keramikos, odos ir popieriaus dizaino darbais, pasižiūrėti, kaip meno kūriniai gimsta, bei pabendrauti su jų autoriais. Idėja pristatyti profesionalų taikomąjį meną tokioje specializuotoje mugėje Lietuvoje organizatoriams kilo danguje – lėktuve, skraidinusiame kelis mūsų šalies menininkus iš panašios meno mugės Filadelfijoje.

„Kai visur dalyvaujame, tai tobulėjame. Iš tos Filadelfijos mugės irgi minčių atsinešėm, ką mes galim geriau padaryti“, – pasakoja meninio stiklo studijos GLASREMIS dailininkas ir vadovas Remigijus Kriukas.

„Šita mugė yra sukomplektuota tokiu būdu, kad žmonės galėtų matyti, kaip gimsta darbas, galėtų matyti, kaip atrodo Dailės akademijos studentų bakalauriniai ir magistriniai darbai, kad jie galėtų matyti mūsų jaunųjų menininkų debiutus, kurie savarankiškai pradėjo savo kūrybinį kelią, ir matyti mūsų jau žymių menininkų kūrinius“, – sako meno mugės „CraftVilnius“ kuratorė Aušra Petroškienė.

Amerikietišką renginio modelį „CraftVilnius“ sumanytojai nusprendė papildyti praktiniais užsiėmimais – kūrybinėmis dirbtuvėmis. Lankytojai talentą kurti tiek nešiojamus, tiek ir dekoratyvius meno objektus galės išmėginti ir patys.

„Tai atveria galimybes į savo kasdienius daiktus, kaip, pavyzdžiui, pirštinė ar jūsų aksesuarai, žiūrėti ne tik iš praktinės pusės, bet ir iš meninės ir taip įprasminti savo daiktus, jiems suteikti naujų reikšmių“, – aiškina Vilniaus dailės akademijos trečiakursė Dalia Vienožinskytė.

Prie aukščiausios meninės vertės darbais nukrautų „CraftVilnius“ stendų mugės lankytojus pasitiks aštuoniasdešimt penki taikomojo meno kūrėjai, tarp kurių bus svečių iš Latvijos, Estijos, Gruzijos bei Švedijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi