Kultūra

2014.12.02 10:56

AC/DC būgnininkas padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl narkotikų ir grasinimo nužudyti

BNS2014.12.02 10:56

AC/DC būgnininkas Philas Ruddas padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl kaltinimų grasinus nužudyti ir laikius narkotikų, antradienį Naujosios Zelandijos teismui pasakė jo advokatas.

AC/DC būgnininkas Philas Ruddas padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl kaltinimų grasinus nužudyti ir laikius narkotikų, antradienį Naujosios Zelandijos teismui pasakė jo advokatas.

Ph. Ruddui buvo leista nedalyvauti trumpame posėdyje apygardos teisme Šiaurės salos pakrantės mieste Taurangoje, kur jis lapkričio 6 dieną buvo areštuotas per policijos kratą jo name.

Tačiau 60 metų muzikanto advokatas Paulas Mabey sakė, kad nuo to laiko, kai roko veteranas praėjusį kartą – lapkričio mėnesį – pasirodė teisme, jis pateikė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl visų kaltinimų.

Ph. Ruddas, kuris yra paleistas už užstatą, buvo apkaltintas grasinimu nužudyti, o už tai pagal Naujosios Zelandijos įstatymus galima skirti kalėjimą iki septynerių metų. Be to, jis buvo apkaltintas kanapių ir metamfetamino laikymu.

Iš pradžių jis buvo kaltinamas ir dėl „bandymo parūpinti“ nužudymą, bet tas kaltinimas buvo panaikintas prokurorams išstudijavus policijos dokumentus ir nusprendus, kad tam nepakanka įrodymų.

Teisėjas Tomas Ingramas nurodė vasario 10 dieną tame pačiame teisme peržiūrėti bylą ir sakė, kad bet kokiam bylos nagrinėjimui tikriausiai vadovaus vienas teisėjas, o ne žiuri.

Tokie teismai Naujojoje Zelandijoje yra įprasti, kai bylos sulaukia didelio viešumo ir spėlionių.

Panaikinus kaltinimą sąmokslu nužudyti, advokatas P. Mabey sakė, kad Ph. Ruddas patyrė „neapskaičiuojamą žalą“ dėl sensacingo bylos nušvietimo visame pasaulyje ir svarstys „bet kokias įmanomas priemones, kurias gali turėti“.

Australijoje gimęs Ph. Ruddas, kurio tėvai yra lietuvių kilmės, grupei su pertraukomis priklauso nuo 1975-ųjų, o 1983-iaisiais persikraustė į Naująją Zelandiją ir apsigyveno maždaug 110 tūkst. gyventojų turinčiame pakrantės miestelyje Taurangoje, esančiame už 150 km į pietryčius nuo Oklando.

Net ir panaikinus pagrindinį kaltinimą, ši byla yra jau antras šiemet smūgis AC/DC – rugsėjį senatvinė silpnaprotystė privertė pasitraukti vieną grupės įkūrėjų Malcolmą Youngą, kuriuo dabar rūpinamasi vienuose Sidnėjaus slaugos namuose.

Nors byla sukėlė abejonių dėl Ph. Ruddo galimybių toliau groti grupėje, sunkiojo roko pionieriai žada tęsti veiklą, šią savaitę išleido naują studijoje įrašytą albumą „Rock or Bust“ ir planuoja gastroles.

AC/DC, kuri susikūrė Australijoje 8-ajame dešimtmetyje ir yra tarp didžiausios komercinės sėkmės sulaukusių visų laikų grupių, pasaulines gastroles albumui pristatyti planuoja 2015 metais.

„Grammy“ pelniusi grupė 2003 metais, po tokių hitų kaip „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“, „Jailbreak“ ir „Highway to Hell“, pateko į Rokenrolo šlovės muziejų.

1954 metų gegužės 19 dieną Melburne lietuvių kilmės šeimoje gimęs Ph. Ruddas, kurio tikrasis vardas yra Phillipas Hugh Normanas Witschke Rudzevecuis (Filipas Hju Normanas Vičkė Rudzevičis), dar paauglystėje pradėjo groti būgnais ir gana rimtai ėmė siekti karjeros muzikos srityje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.