Kultūra

2015.09.08 13:45

Siūlys išbraukti „Skalviją“ iš privatizuojamų objektų sąrašo

ELTA2015.09.08 13:45

Vilniaus miesto taryba trečiadienį, gruodžio 3 dieną, svarstys, ar išbraukti kino teatrą „Skalvija“ iš privatizuojamų objektų sąrašo.

Vilniaus miesto taryba trečiadienį, gruodžio 3 dieną, svarstys, ar išbraukti kino teatrą „Skalvija“ iš privatizuojamų objektų sąrašo.

Apie galimą „Skalvijos“ privatizavimo klausimo įtraukimą į darbotvarkę Vilniaus meras Artūras Zuokas kalbėjo dar lapkričio 26 dieną. Kartu su „Skalvija“ iš privatizuojamų objektų sąrašo bus siūloma išbraukti ir Oskaro Koršunovo teatrą bei kitus objektus, turinčius svarbią kultūrinę vertę.

Visuomenėje sujudimas dėl galimo seniausio sostinės kino teatro privatizavimo kilo po to, kai Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino Vyriausybės pateiktą privatizuotinų objektų sąrašą, kuriame atsidūrė ir Goštauto gatvėje esantis „Skalvijos“ pastatas. Savivaldybės atstovai suskubo aiškinti, kad šis objektas Vyriausybės nutarimu privatizuojamų objektų sąraše įrašytas jau aštuonerius metus, o jo patvirtinimas savivaldybėje dar nereiškia, kad „Skalvija“ dedama ant aukciono stalo.

„Taip yra todėl, kad nuo 2014 m. pasikeitė sąrašo sudarymo ir patvirtinimo tvarka, numatanti, kad objektų sąrašą tvirtina nebe Vyriausybė, o savivaldybės taryba. Vadovaujantis naująja įstatymo redakcija, buvo privalu Vyriausybės patvirtintus sąrašus patvirtinti taryboje“, – rašoma Vilniaus savivaldybės išplatintame pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.