Naujienų srautas

Kultūra2014.12.01 16:39

L. von Trieras nerimauja, kad tapęs blaivininku nebegalės kurti filmų

BNS 2014.12.01 16:39

Danų režisierius Larsas von Trieras nuogąstauja, kad nebegalės kurti filmų, nes metė gerti ir vartoti narkotikus.

Danų režisierius Larsas von Trieras nuogąstauja, kad nebegalės kurti filmų, nes metė gerti ir vartoti narkotikus.

„Nežinau, ar galėsiu filmuoti naujus filmus ir tai man neduoda ramybės. Buvę alkoholikai ar buvę narkomanai dar niekada neįstengė sukurti kažką, kas turėtų meninę vertę“, – laikraščiui „Politiken“ sakė L. von Trieras.

Šis interviu buvo pirmas nuo to laiko, kai Kanų kino festivalio organizatoriai uždraudė jam atvykti į 2011 metų renginį dėl jo pasakyto juokelio per „Melancholijos“ (Melancholia) spaudos konferenciją, kad jis esąs nacis.

Režisieriaus interviu danų „Politiken“ išspausdino pirmajame ir dar septyniuose puslapiuose.

L. von Trieras, kuris šokiravo žiūrovus seksualiai atvirais filmais, tokiais kaip „Antikristas“ (Antichrist) ir „Nimfomanė“ (Nymphomaniac), sakė, kad yra blaivus 90 dienų ir kasdien vaikšto į anoniminių alkoholikų susitikimus.

Kino kūrėjas laikraščiui sakė, kad kasdien išgerdavo po butelį degtinės, bet norėdamas paskatinti kūrybingumą, alkoholį derindavo su įvairiais narkotikais.

„Negaliu niekam rekomenduoti daryti to paties. Tai labai pavojinga ir kvaila visais atžvilgiais“, – tvirtino jis.

Keturis vaikus turintis ir mokytoją vedęs L. von Trieras sakė pasiekęs tašką, kai turėjęs rinktis tarp Larso Triero žmogaus ir Larso von Triero režisieriaus. Tą aristokratišką „von“ jis prisidėjo studijuodamas Danijos kino mokykloje.

Pasak režisieriaus, visi jo filmai, išskyrus paskutinį, „Nimfomanę“, buvo sukurti veikiant alkoholiui ir narkotikams.

„Dogvilio“ (Dogville) scenarijų jis parašęs per 12 dienų trukusį narkotinį apkvaišimą, o „Nimfomanei“ jam prireikė ištisų pusantrų metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi