Naujienų srautas

Kultūra2014.11.29 20:49

Išdalinti „Auksiniai feniksai“

Lazdijuose išdalyti vieni reikšmingiausių kultūros apdovanojimų – „Auksiniai feniksai“. Į juos pretendavo pusšimtis kultūros ir meno puoselėtojų.

Lazdijuose išdalyti vieni reikšmingiausių kultūros apdovanojimų – „Auksiniai feniksai“. Į juos pretendavo pusšimtis kultūros ir meno puoselėtojų. 

„Auksinio fenikso“ apdovanojimus prieš trejus metus įsteigė Lietuvos kultūros centrų asociacija, pagerbdama žmones, kuriančius ir saugančius tradicijas.

„Lietuvos kultūros politika labai svarbi, tačiau daug ką galima padaryti ir vietose. Kai yra didžiulis noras, pagarba savo žmonėms, problemos yra daug mažesnės. [...] Kultūros politika – pirmiausiai tai yra pagarba, įvertinimas, kuris palydimas padoriais pinigais“, – sakė Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis.

Geriausiu metų kultūros centro vadovu iš septynių pretendentų pripažintas Tauragės kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis.

„Gali kažką daryti, jeigu turi savivaldybės, steigėjo palaikymą. Nes iš oro niekas nepasidaro. Labai gera dirbti, kai yra petys, kuris tave palaikys kuriant ir siekiant [užsibrėžtų tikslų]“, – teigė V. Bartušis.

Geriausio metų kultūros ir meno kūrėjo „Auksinis feniksas“ iškeliavo į Panevėžį – dirigentui Remigijui Viliui.

Geriausio metų kultūros rėmėjo apdovanojimas įteiktas bendrovei „Mars Lietuva“ už paramą Gargždų krašto kultūros įstaigoms. Geriausio kultūros politiko nominacija paskirta Utenos rajono merui Alvydui Katinui. 

„Pokyčiai yra dideli. Renovuota beveik visa kultūros bazė Utenos rajone, įskaitant ir mažus kaimelius, ir pačią Uteną. Bet tai dar ne pabaiga – kitais metais baigsime menų inkubatorių už 12 mln.“, – kalbėjo A. Katinas.

Geriausio metų kultūros centro partnerio „Auksinis feniksas“ įteiktas Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-ajai rinktinei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi