Naujienų srautas

Kultūra2014.11.28 20:47

„Ištikimieji“ – spektaklis apie griaunančią ir išvalančią kaltę

Šiemet Dalios Tamulevičiūtės premiją pelnęs Klaipėdos Apeirono teatras pristato antrąją sezono premjerą – spektaklį „Ištikimieji“. Pjesę jam sukūrė pati režisierė Greta Kazlauskaitė.

Šiemet Dalios Tamulevičiūtės premiją pelnęs Klaipėdos Apeirono teatras pristato antrąją sezono premjerą – spektaklį „Ištikimieji“. Pjesę jam sukūrė pati režisierė Greta Kazlauskaitė.

Spektaklis „Ištikimieji“, pasak režisierės, analizuoja kaltės jausmo poveikį ir padarinius žmogaus gyvenimui. Jis pasakoja apie porą, kuri dėl nuoskaudų ir nusivylimų sąmoningai atsiskiria nuo pasaulio, pasirinkdama vienatvę. 

Veikėjai išgyvena dramatišką meilės trikampį, nes jaunas, nepripažintas rašytojas vis gyvena prisiminimais apie savo pirmąją meilę ir mūzą, prieš kurią kadaise, apimtas aistros, pakėlė ranką. 

 „Iš vienos pusės tai labai griaunanti jėga. Iš kitos pusės kaltės jausmas yra kaip ženklas apie egzistuojantį žmogiškumą žmoguje, apie sąžinės jausmą, ir ta kaltė yra galimybė, kaip kelrodis, vedantis į kažkokį žmogaus išsivalymą“, – kalba spektaklio režisierė. 

Spektaklis pastatytas pagal režisierės sukurtą pjesę. Toks esą Apeirono teatro tikslas – kurti kuo daugiau originalios dramaturgijos.

„Aš manau, kad tikrai yra daug tos geros literatūros, bet šiais laikais visko yra tiek daug, kad labai sunku atrasti, atsirinkti. Bet tai nėra priežastis. Savos dramaturgijos priežastis – mes dabar tuo tiesiog gyvenam, mums tai naujas savotiškas žaisliukas, kuriuo mes galime eksperimentuoti“, – sako G. Kazlauskaitė. 

Norintys pamatyti spektaklį, kviečiami registruotis iš anksto. Siekiant sukurti kamerinę, intymią atmosferą, į jį vienu metu galės patekti ne daugiau nei 40 žiūrovų.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi