Kultūra

2014.11.27 21:04

Atgijo garsioji A. Matučio drevė girioje Dzūkijoje

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.27 21:04

Atgijo vieno žinomiausių vaikų poeto Anzelmo Matučio įrengta garsioji drevė Pauosupėje, kurioje jis daugiau nei keturis dešimtmečius nuo ankstyvo pavasario iki rudens gyvendavo ir kurdavo.

Atgijo vieno žinomiausių vaikų poeto Anzelmo Matučio įrengta garsioji drevė Pauosupėje, kurioje jis daugiau nei keturis dešimtmečius nuo ankstyvo pavasario iki rudens gyvendavo ir kurdavo.

Gudų girioje atnaujinta poeto drevė, kuri per daugiau nei 40 metų gerokai susidėvėjo. Iš kaimo plėtros programos gavusi apie 170 tūkst. litų Varėnos biblioteka sutvarkė kelią, supynė tvorą, įrengė naujus suolus ir stalus, stebėjimo kameras.

Lankytojus pasitinka tautodailininko Adolfo Teresiaus išdrožti vaikų mylimiausi A. Matučio posmų ir pasakų herojai – Drevinukas, Genio kalvė, Pelėdos šeimyna. Artimiausiu metu bus pakeistas Laumių tiltas per Uosupio upelį.

„Pati drevė jau sutvarkyta – ir stogas uždengtas, sutvirtinimai ir grindys naujos, ir vidus, kažką jau atkūrėm viduje pagal nuotraukas, viską restauravom“, – sako Varėnos Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Verutė Tamulienė.

A. Matučio bičiulė Birutė Švagždienė, menanti beveik kiekvieną poeto žingsnį, sako, kad drevė kaip ir paslaptinga Gudų giria lig šiol traukia šimtus lankytojų, ypač vaikus.

„Čia jo kūrybos laboratorija. Jis į šitas girias kai išeidavo, tai arba ant tošies, ar galvoj, ar ant popieriaus lapelio jis eilėraštį parsinešdavo. Juk jo visi eilėraščių rinkiniai su giria susieti. Giria buvo jo šventovė, o drevė – antrieji namai“, – sako poeto A. Matučio bičiulė Birutė Švagždienė.

Pauosupėje rengiami Lietuvos vaikų poezijos pavasarėliai – kitąmet jis bus aštuonioliktasis, čia rinksis ir Poezijos pavasario dalyviai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.