Naujienų srautas

Kultūra2015.02.14 17:02

Prancūzijos bibliotekoje rastas W. Shakespeare`o „Pirmojo folianto“ egzempliorius

ELTA 2015.02.14 17:02

Prancūzijos miestelio bibliotekoje rasta itin reta ir vertinga Williamo Shakespeare`o knyga „Pirmasis foliantas“ (First Folio), praneša BBC.

Prancūzijos miestelio bibliotekoje rasta itin reta ir vertinga Williamo Shakespeare`o knyga „Pirmasis foliantas“ (First Folio), praneša BBC.

Svarbiausia anglų literatūros knyga laikomas W. Shakespeare`o rinkinys 200 metų pragulėjo Sent Omero miestelyje, netoli Kalė miesto Šiaurės Prancūzijoje. Knygą aptiko bibliotekos darbuotojai, planuojantys parodą apie regiono ir Anglijos istorinius ryšius.

„Knygoje trūksta kelių puslapių, įskaitant antraštinį puslapį“, – žiniasklaidos atstovams sakė bibliotekos darbuotojas. Jis pridūrė, kad dėl išplėšto pirmojo lapo ir įžangos dalies knyga galėjo būti įtraukta į katalogą kaip eilinis senas leidinys.

Šiame W. Shakespeare`o rinkinyje publikuojamos 36 iš 38 žinomų pjesių. „Pirmasis foliantas“ buvo išleistas 1623 metais, praėjus septyneriems metams po žymaus anglų rašytojo ir dramaturgo mirties. Knygą redagavo W. Shakespeare`o draugai ir aktoriai Johnas Hemingesas ir Henry Condellas.

Manoma, kad buvo išleista 800 šios knygos egzempliorių, iš kurių 233 vis dar yra išlikę.

Vienas iš paskutinių „Pirmojo folianto“ egzempliorių aukcione 2006 metais buvo parduotas už 2,8 mln. svarų sterlingų.

Sent Omere rastas knygos egzempliorius yra vienas iš dviejų, kaip manoma, esančių Prancūzijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi