Kultūra

2015.09.08 13:45

„Kino karavanas“ toliau rengia nemokamus filmų seansus

LRT.lt2015.09.08 13:45

Edukacinis kino sklaidos projektas „Kino karavanas“ tęsia kelionę po Lietuvą. Lapkričio 27 d. jis lankysis Varėnoje, gruodžio 5 d. – Jurbarke, gruodžio 9 d. – Zarasuose ir Dusetose (Zarasų raj.), gruodžio 10 d. – Birštone, gruodžio 15 d. – Utenoje.

Edukacinis kino sklaidos projektas „Kino karavanas“ tęsia kelionę po Lietuvą. Lapkričio 27 d. jis lankysis Varėnoje, gruodžio 5 d. – Jurbarke, gruodžio 9 d. – Zarasuose ir Dusetose (Zarasų raj.), gruodžio 10 d. – Birštone, gruodžio 15 d. – Utenoje.

Kiekviename mieste nemokamai bus rodoma po du filmus, rašoma projekto organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Kino karavanas“ įgavo didžiulį pagreitį, kuo labai džiaugiamės. Kultūros centrai, bibliotekos kreipiasi, prašydami, kad atvyktume į jų miestelius parodyti filmų. Projekto pagrindinis tikslas – geriausio europietiško kino sklaida regionuose, pasiteisino su kaupu, jau dabar matyti, kad ten vietos gyventojams to tikrai reikia. Plečiasi ne tik „Kino karavano“ maršrutas, bet ir filmų programa – artimiausių seansų metu žiūrovai galės išvysti puikią britų juostą „Filomena“, – sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

„Kino karavano“ maršrutas

– lapkričio 27 d., ketvirtadienis, Varėna, kultūros centras
13:00 val. „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“
18:00 val. „Didis grožis“

– gruodžio 5 d., penktadienis, Jurbarkas, kultūros centras
15:00 val. „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“
18:00 val. „Savaitgalis Paryžiuje“

– gruodžio 9 d., antradienis, Dusetos, kultūros centras Dusetų dailės galerija
13:00 val. „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“

– gruodžio 9 d., antradienis, Zarasai, viešoji biblioteka
17:15 val. „Filomena“

– gruodžio 10 d., trečiadienis, Birštonas, kultūros centras
13:00 val. „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“
18:00 val. „Didis grožis“

– gruodžio 15 d., pirmadienis, Utena, A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka
14:00 val. „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“
17:00 val. „Filomena“.

Apie filmą  „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“

Alanas Karlsonas yra nepaprastas senukas. 100 metų jubiliejaus proga jis apsisprendžia pasaldinti rutiną ir su šlepetėmis išeiti dar vienam nuotykiui. Autobusų  stotyje Alanas priglaudžia netikėtai vertingą lagaminą, susiranda naujų draugų, patenka į godžių mafijos gangsterių akiratį, ramiai slapstosi nuo aptingusio policininko, susipažįsta su dramble Sonia ir iškeliauja į Indoneziją.

Apie filmą  „Didis grožis“

Džepas Gambardella –  apatiškas ir nusivylęs 65-erių rašytojas ir žurnalistas, kone prieš pusę amžiaus išleisto sėkmingo romano autorius, mechaniškai priimantis jam skirtus komplimentus. Jis – pražilęs turtuolis – intelektualas, ekscentriškų aukštuomenės vakarėlių liūtas ir naktinio Romos gyvenimo veteranas. Prabangiame jo bute, žvelgiančiame į Koliziejų renkasi bohemos atstovai ir Romos elitas, tačiau dalyvaudamas nesibaigiančiuose vakarėliuose ir šiuolaikinio meno performansuose Džepas pasirenka įtakingų ir tuščių asmenybių parado stebėtojo poziciją. Nesibaigiančio bruzdesio apsuptyje vyras bando suvokti kodėl jau keletą dešimtmečių neparašė antrosios knygos ir stengiasi išspręsti kankinančią asmeninio gyvenimo dilemą.
 
Apie filmą „Filomena“

Žurnalistas Martinas Sixsmithas padeda į pensiją išėjusiai katalikei airei ieškoti savo sūnaus, kurį prieš penkiasdešimt metų moteris atidavė vienuolynui, o pastarojo gyventojos pardavė vaiką katalikų šeimai iš JAV. Filomena (Judi Dench) pastojo būdama nepilnametė, mylimasis ją pametė, o šeštajame dešimtmetyje Airijos Katalikiškoji bažnyčia ypač kritikavo „puolusias“ moteris ir vertė jas vaikus atiduoti įvaikinti. Po penkiasdešimties metų Filomena užsibrėžia surasti savo kūdikį Antony, o jai padėti nusprendžia BBC žurnalistas Martinas Sixsmithas.

Apie filmą „Savaitgalis Paryžiuje“

Vidurinės klasės intelektualai britai Nikas ir Meg nusprendžia atšvęsti trisdešimtąjį santuokos jubiliejų  Paryžiuje, kur praleido ir medaus mėnesį. Dabar jų santykiai pašliję, tačiau Nikas su Meg nusprendžia atsipalaiduoti ir mėgautis gurmanišku maistu bei gėrimais, nors tai visai ne pagal jų kišenę. Tačiau atsitiktinis susitikimas su Niko buvusiu studentu, dabar garsiu amerikiečių rašytoju Morganu visiškai pakeičia sutuoktinių šventinę nuotaiką ir net gresia išsiskyrimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.