Kultūra

2014.11.23 20:47

Lietuvių bendruomenė nori užmegzti ryšius tarp Rusijos ir Lietuvos baleto meistrų

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.23 20:47

Lietuvių bendruomenės Sankt Peterburge vadovai nori užmegzti ryšius tarp Rusijos ir Lietuvos baleto meistrų, keistis pedagogų ir baleto šokėjų patirtimi.

Lietuvių bendruomenės Sankt Peterburge vadovai nori užmegzti ryšius tarp Rusijos ir Lietuvos baleto meistrų, keistis pedagogų ir baleto šokėjų patirtimi.

Vaganovos rusų baleto akademija įkurta XVIII-ajame  amžiuje. Jos pavadinimas susijęs su čia dėsčiusia baleto mokytoja Agripina Vaganova. Akademija išugdė legendinius baleto šokėjus Aną Pavlovą, Rudolfą Nurijevą, Michailą Barišnykovą.

Antrus metus akademijai vadovauja buvusi Maskvos didžiojo operos teatro žvaigždė Nikolajus Ciskaridzė. Į jį ir kreipėsi Sankt Peterburgo lietuvių bendruomenės atstovai, prašydami pasidalyti patirtimi.

„Maskvos ir Sankt Peterburgo baleto mokyklos aktyviai bendradarbiauja su daugelio šalių mokyklomis. Džiugu, kad Lietuva taip pat nori pradėti bendradarbiauti su akademija – šiame projekte numatytos ne tik gastrolės, koncertai, seminarai, bus keliama ir pedagogų kvalifikacija“, – pasakoja Rusijos kultūros ministerijos atstovė Ana Grigorjeva.

„Yra Rusijos kultūros ministerijos projektas. Jie sutiko, kad Kaune ir Vilniuje vyktų Ciskaridzės master klasės , o vasarą – Vaganovo akademija atvažiuoja į festivalį „Operetė Kauno pilyje“ dalyvauti pilname koncerte“, – teigia Rusijos lietuvių bendrijų sąjungų pirmininkas prof. Gintautas Želnys.

Vaganovos akademijoje mokosi 600 moksleivių, keturiasdešimt iš užsienio šalių. Rektorius sako pritariantis kultūriniams mainams.

„Pedagogams ir mokiniams, kurie norės mokytis mūsų akademijoje, durys atidarytos. Kol nepasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp šalių, negalime mokyti veltui, kaip mokome baltarusių, kazachų ir kirgizų vaikus. Jeigu būtų pasirašyta sutartis, vaikai iš Baltijos šalių galėtų mokytis veltui, bet tai ne man spręsti“, – tikina A. Vaganovos baleto akademijos rektorius Nikolajus Ciskaridze.

Pasak lietuvių bendruomenės pirmininko, aptarti būsimo bendradarbiavimo į Vaganovos akademiją kitų metų vasarį atvyksta Lietuvos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos vadovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt