Kultūra

2015.09.08 13:45

Į Lietuvą atvyksta electro pionierius Das Ding

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lapkričio 29 d. pirmą ir vienintelį kartą Baltijos šalyse koncertuos Olandijos minimal wave garsenybė Das Ding, kurio kūriniai yra laikomi šio žanro vizitinėmis kortelėmis. Daugiau nei tris dešimtmečius kuriantis atlikėjas Vilniuje gyvai pristatys naujausią albumą.

Lapkričio 29 d. pirmą ir vienintelį kartą Baltijos šalyse koncertuos Olandijos minimal wave garsenybė Das Ding, kurio kūriniai yra laikomi šio žanro vizitinėmis kortelėmis. Daugiau nei tris dešimtmečius kuriantis atlikėjas Vilniuje gyvai pristatys naujausią albumą.

Das Ding (tikrasis vardas – Danny Bosten) karjerą pradėjo 1981 m. Tuomet jaunas grafikos dizaineris pirmuosius kūrinius skolinta technika įrašinėjo mažoje namuose įrengtoje studijoje. Netrukus su kolega įkūrė savo įrašų kompaniją „Tear apart tapes“. Gerai žinoma amerikiečių kompanija „Minimal Wave“ šiam projektui pagerbti yra išleidusi 7“ plokštelę TAT, kurioje sudėti nuostabūs iki šiol aktualumo nepraradę kūriniai, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Mane visada domino sintezė tarp muzikos, technologijų ir mokslinės fantastikos. Sintezatorius buvo tobulas įrankis šių trijų elementų sujungimui“, – viename interviu yra sakęs Das Ding.

Das Ding garsėja kaip atlikėjas, gerokai pralenkęs savo laikmetį. Jo kūriniai devintajame dešimtmetyje buvo retai girdimi gyvai dėl technikos trūkumo: kiekviena daina prieš grojant turėjo būti suprogramuojama, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Pirmosios Das Ding įrašytos kasetės buvo sulaukusios ypatingo dėmesio, tačiau nugrizdo užmarštin iki 2007 m., kai gerai žinomas tinklaraštis „No Longer Forgotten Music“ skyrė įrašą atlikėjo muzikai, kartu buvo paviešintos ir nuskaitmenintos kasetės. Das Ding, kartu su minimal wave žanru, buvo tarsi prikeltas iš numirusiųjų ir grįžo į sceną su dar didesniu trenksmu nei anuomet.

2009 m. įrašų kompanijos „Minimal Wave“ išleistas jo albumas H.S.T.A. buvo iššluotas labai greitai, nepaisant įspūdingos 100 eurų kainos.

„Nesistengiu kurti sudėtingai, naudoju daug technikos. [...] Devintajame dešimtmetyje gyvai grojau tik kelis kartus, nes reikiamos technikos surinkimas buvo pernelyg sudėtingas. Dabar viskas yra kur kas paprasčiau“, – teigė Das Ding.

Organizatoriai džiaugiasi, galėdami pristatyti reinkarnuoto Das Ding pasirodymą Lietuvoje. Tai – pirmasis ir vienintelis pasirodymas Baltijos šalyse. Jo muzikos gerbėjai taip pat galės įsigyti ir naujausią albumą „Why Is My Life So Boring?“, kuris bus išleistas likus vos penkioms dienoms iki koncerto Vilniuje.                                               

Renginio metu savo muzikines selekcijas gros ir alternatyvių bei eksperimentinių elektroninės muzikos žanrų žinovai: Mario Moretti, Aerobica, Patricia Kokett, Analoginis Polivoksas, Das Polyester.

Renginys „Synthezia“ vyks lapkričio 29 d. 22 val., kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius).