Kultūra

2014.11.14 20:47

Tris dienas Klaipėdoje vyks Studentų chorų festivalis

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.14 20:47

Klaipėdą užlies jaunatviški balsai – tris dienas uostamiestyje vyks 16-asis šalies aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, skirtas Tarptautinei studentų dienai. 

Klaipėdą užlies jaunatviški balsai – tris dienas uostamiestyje vyks 16-asis šalies aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, skirtas Tarptautinei studentų dienai. 

Koncertu Klaipėdos vaikų globos namuose choras pradės tris dienas truksiantį Studentų chorų festivalį. Parsidėjęs prieš šešiolika metų Vilniuje, nuo 2006-ųjų festivalis keliauja per Lietuvos universitetinius miestus: Šiaulius, Kauną, Vilnių. Į uostamiestį užsuko trečią kartą. Festivalis sumanytas siekiant suaktyvinti akademinių chorų veiklą.

„Čia yra galimybė Lietuvai parodyti patį gražiausią mūsų chorinės kultūros žiedą – akademinius chorus. Vyks koncertai ir Palangoje, ir Kretingoje, ir Nidoje, ir Gargžduose, ir pačioje Klaipėdoje. Aprėpiame visą regioną, kad kuo daugiau žmonių pamatytų“, – sako choro „Pajūrio aidas“ meno vadovas, vienas iš festivalio organizatorių doc. Algirdas Šumskis.

Į Klaipėdą suvažiavo dvidešimt chorų iš Lietuvos aukštųjų mokyklų – apie tūkstantį choristų. Per tris dienas bus surengta dvylika chorinės muzikos koncertų. Kiekvienas choras prisistatys su soline programa, o baigiamajame koncerte sekmadienį chorai atliks bendrą kūrinį – Vytauto Kuprevičiaus kantatą „Pagonių giesmės“. 1963-siais parašytas kūrinys po didelio populiarumo daugiau kaip du dešimtmečius buvo beveik užmirštas. Naujam gyvenimui prikeltu kūriniu siekiama populiarinti lietuvių kompozitorių kūrybą.

„Tai yra mūsų žvilgsnis į mūsų paveldą, į kultūrinį paveldą. Tas labai aktualu ypač jaunimui, nes jie labai žavisi visokiomis grožybėmis ir gėrybėmis iš kitų kraštų, o to, kas yra šalia, dažnai nepastebi“, – teigia A. Šumskis.

Studentų chorų festivalio renginiai – nemokami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.