Kultūra

2015.09.08 13:45

„Mama Jazz“ festivalyje – rekordinis skaičius muzikantų

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniuje prasidėjo festivalis „Mama Jazz“. Jo vadovai teigia, kad šį kartą jis išsiskirs nemokamais koncertais, atviromis meistriškumo pamokomis ir betarpišku bendravimu su džiazo muzikantais.

Vilniuje prasidėjo festivalis „Mama Jazz“. Jo vadovai teigia, kad šį kartą jis išsiskirs nemokamais koncertais, atviromis meistriškumo pamokomis ir betarpišku bendravimu su džiazo muzikantais.

Tiek jaunų žmonių ir patyrusių džiazo muzikantų, susirinkusių pasiklausyti džiazo maestro Terence`o Blanchardo meistriškumo pamokos, Muzikos ir teatro akademijoje dar nėra buvę. Prieš vakaro koncertą trimitininkas, kompozitorius, kelių džiazo grupių lyderis žėrė patarimus jauniesiems.

„Aš galvoju, kad tai yra mūsų teisingo darbo, mūsų pastangų įrodymas. Man širdis džiūgauja, todėl kad taip gausiai susirinkusių jaunų žmonių, profesionalių jaunų žmonių, būsimų profesionalų tikrai neteko matyti. Labai džiaugiuosi“, – teigia festivalio vadovė Judita Bartoševičienė.

Pirmą kartą festivalyje – rekordinis skaičius muzikantų – apie 150 atlikėjų. Programoje – keli bigbendai, džiazo žvaigždės iš Jungtinių Valstijų, Šveicarijos ir labai daug Lietuvos muzikantų. Šį kartą organizatoriai teigia daug galvoję ir apie džiazo klausytojų tarpusavio bendravimą. Savaitgalį Nacionaliniame dramos teatre bus galima praleisti visą dieną.

„Ten bus ir kompaktų vinilų mainai, ir pardavimas. Ten vyks keturių fotomenininkų meistrų paroda. Retrospektyvinę džiazo parodą atsivežėme iš Birštono. Specialiai norėjome, kad tai būtų sąšauka su kitu, vienu seniausių festivaliu, o mes – vienas jauniausių festivalių“, – pasakoja J. Bartoševičienė.

Šįvakar festivalis prasidėjo koncertu Lietuvos rusų dramos teatre. Prieš T. Blanchardo grupę publika išgirdo Pae kolektyvą iš Estijos. Festivalis „Mama Jazz“ tęsis iki sekmadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.