Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Seime pristatyta baigiamoji K. Donelaičio metams skirta paroda

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Seime besibaigiant 2014-iesiems, paskelbtiems Kristijono Donelaičio metais, pristatyta paroda „Skulptoriai skaito Donelaitį“, skirta poeto, lietuvių pasaulietinės literatūros pradininko 300-osioms gimimo metinėms, rašoma Seimo kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.

Seime besibaigiant 2014-iesiems, paskelbtiems Kristijono Donelaičio metais, pristatyta paroda „Skulptoriai skaito Donelaitį“, skirta poeto, lietuvių pasaulietinės literatūros pradininko 300-osioms gimimo metinėms, rašoma Seimo kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.

Pristatydama baigiamąją K. Donelaičio metų parodą, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė pabrėžė, kad „Vieni pirmųjų įprasminti Kristijono Donelaičio kūrybą savo meno priemonėmis ėmėsi skulptoriai ir šio sąjūdžio įkvėpėja profesorė Matulaitė“.

Skulptorei, profesorei Daliutei Onai Matulaitei įteikta Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėka už parodos ir projekto „Skulptoriai skaito Donelaitį“ organizavimą. „Galima sakyti, kad Donelaitis vedė Lietuvos skulptorius ir per Lietuvą, ir per savo žemę, ir per platųjį pasaulį. Šiandien jis vėl sugrįžta pas mus į Seimą naujais skulptorių darbais. Džiaugiuosi, kad ir man pačiai teko aplankyti mūsų skulptorių darbų, skirtų Donelaičiui ir svečiose šalyse. Tai ir malonu, ir kelia pasididžiavimą“, – teigė A. Pitrėnienė.

Šiais metais Lietuva mini poeto Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines. Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Donelaičio 300 metų sukakties minėjimo Valstybinės minėjimo programos rengimo grupė sudarė 2010–2014 m. programą, į kurią įtraukė ir tęstinį projektą – Bronzos liedinimo simpoziumai ir parodos „Skulptoriai skaito Donelaitį“. Projekto kuratorė – prof. D. Matulaitė, projektą vykdo Šv. Jono gatvės galerija.

Seime pristatoma per penkerius metus nuliedintų darbų kolekcija. Projekte dalyvauti buvo pakviesti ir skulptoriai iš šalių, susijusių su K. Donelaičio kūryba ir gyvenimu: Lenkijos, Rusijos, Vokietijos.

Parodoje eksponuojami Mindaugo Jurėno, Vytauto Tallat-Kelpšos, Valdo Bubelevičiaus, Ryto Jono Belevičiaus, Sigitos Dackevičiūtės, Mariaus Zavadskio, Tamaros Janovos, Jono Gencevičiaus, Arvydo Ališankos, Jolantos Balkevičienės, Liutauro Griežės, Romualdo Inčirausko, Kęstučio Lanausko, Mindaugo Junčio, Daliutės Onos Matulaitės, Mindaugo Aučynos, Evaldo Pauzos, Astos Vasiliauskaitės, Daumanto Kučo, Dariaus Šidlausko, Aušros Jasiukevičiūtės, Kęstutčio Dovydaičio, Algio Kasparavičiaus, Laslo Kova (László Kova, Vokietija), Pavelo Leskio (Paweł Łęski, Lenkija), Bronislavo Kšyštofo (Bronisław Krzysztof, Lenkija), Tomo Helbingo (Thomas Helbing, Vokietija), Piotro Toropovo (Rusija), Liudmilos Bogatovos (Rusija) darbai.

Paroda Seime bus eksponuojama iki lapkričio 24 dienos. Įėjimas laisvas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi