Kultūra

2014.11.12 10:44

Mirė dailininkas Stasys Leonas Makaraitis

LRT.lt2014.11.12 10:44

Lapkričio 10 d. mirė dailininkas, dizaineris ir medalistas Stasys Leonas Makaraitis, pranešė Lietuvos dailininkų sąjunga.

Lapkričio 10 d. mirė dailininkas, dizaineris ir medalistas Stasys Leonas Makaraitis, pranešė Lietuvos dailininkų sąjunga.

Urna su velionio palaikais išnešama lapkričio 12 d. 13 val. iš trečiosios šarvojimo salės Paco g. 4, Vilniuje (prie Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios). Mišios bus aukojamos 12 d. 13. 30 val. Visų Šventųjų bažnyčioje (Rūdninkų g. 20, Vilnius). Laidotuvės vyks Kairėnų kapinėse.

S. L. Makaraitis gimė Gogiškių kaime, Šiaulių rajone 1938 metais. Baigė Telšių taikomosios dailės mokyklą, Valstybinį dailės institute ir kūrė iki tos dienos, kol leido jėgos.

40 metų S. L. Makaraitis dirbo Lietuvos dizaino institute, pats ir kartu su kolegomis yra sukūręs daugiau nei pusšimtį pramonės gaminių pavyzdžių.

Jo aistra buvo mažoji metalo plastika – medaliai. Buvo Dailininkų ir Dizainerių sąjungų narys.

S. L. Makaraitis sukūrė keletą šimtų medalių žymiems žmonėms ir savo draugams ir artimiesiems. Kaip dailininkas-medalistas dalyvavo daugelyje Lietuvos ir tarptautinių parodų, daug jo metalo plastikos darbų puošia viešuosius ir privačius interjerus ir eksterjerus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.