Kultūra

2014.11.11 10:08

Kaune – A. Gudaičio paroda „Žmonės žiūri į žvaigždes“

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.11 10:08

Minint 110-ąsias dailininko Antano Gudaičio gimimo metines, Kaune atidaryta jo piešinių ir estampų paroda „Žmonės žiūri į žvaigždes“.

Minint 110-ąsias dailininko Antano Gudaičio gimimo metines, Kaune atidaryta jo piešinių ir estampų paroda „Žmonės žiūri į žvaigždes“.

Garsios tarpukariu Kauno meno mokyklos mokinys A. Gudaitis yra sakęs, kad piešinyje atskleidžia visas žmogus – jis čia nuogas, kaip ir jo kurtas „Sūnus palaidūnas“. Piešimas, pasak menotyrininkų, menininko kūryboje užima išskirtinę vietą –  studijuodamas Paryžiuje dailininkas itin lavino piešimo įgūdžius, lankė privačias pamokas. Parodoje „Žmonės žiūri į žvaigždes“ – ir keli tarpukariu kurti jo estampai. 

„Jis estampus yra padaręs sausos adatos technika. Dailininkas labai įdomiai pasakojo, kad tuos estampus jam yra spaudęs toks senukas iš Monmartro,  kuris sakėsi pagaminęs darbus ir pačiam Rodenui“, – sako parodos kuratorė Aušra Vasiliauskienė.

Kiti parodos darbai – iš 7–8 dešimtmečių. Tai portretai, Lietuvos kaimo ar pajūrio vaizdai, groteskinės kompozicijos, eskizai paveikslams. Parodos kuratorė pasakoja, kad visoje dailininko kūryboje dominuoja moters ir ypač motinystės temos. 

„A. Gudaitis grįžta prie savo tarpukariu dar pamėgtos – sūnaus palaidūno – temos. Taip pat 8-ojo dešimtmečio antroje pusėje atsiranda labai įdomus paukščio motyvas, kuris kartais gretinamas su autoportretu“, – dėsto A. Vasiliauskienė.

A. Gudaičio darbų paroda Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje Kaune veiks iki gruodžio 7-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.