Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Q14“ – galimybė pamatyti nemėgstančius viešumos

Vilniuje atidaryta Lietuvos ir pasaulio lietuvių šiuolaikinio meno paroda. Trečią kartą rengiama dailės kvadrienalė „Q14“  siūlo susitikimus su retai Lietuvoje viešinčiais ar viešumos nemėgstančiais menininkais.

Vilniuje atidaryta Lietuvos ir pasaulio lietuvių šiuolaikinio meno paroda. Trečią kartą rengiama dailės kvadrienalė „Q14“  siūlo susitikimus su retai Lietuvoje viešinčiais ar viešumos nemėgstančiais menininkais.

Šį kartą meno kvadrienalė patikėta menininkui ir publicistui Vaidotui Žukui. Jis sako, kad jau prieš metus pradėjo ieškoti užsienyje gyvenančių, bet Lietuvoje mažai žinomų autorių. Taip pat dairėsi į mažesnius miestelius, kur dažnai kuria viešumos nemėgstantys menininkai. Todėl parodoje – daug mums mažai pažįstamų, ar retai sutinkamų autorių darbų.

„Mums iš tiesų svarbu meno kokybė. Todėl mums visiškai nesvarbu, ar panevėžietis, ar niujorkietis, ar jaunas, ar senas. Linas Katinas iš Labanoro girios atsiuntė 10 niekam nematytų paveikslų, keturis mes eksponavom. Yra jaunų juvelyrų iš Žemaitijos, nuostabiausi dalykai – „šedevriukai“, – teigia parodos „Q14“ meno vadovas V. Žukas.

Kvadrienalė eksponuojama per tris sostinės parodų erdves – Bastėją, Dailininkų sąjungos ir Arkos galerijas. Nusprendę pagrindine „Q14“ erdve pasirinkti Vilniaus gynybinės sienos Bastėją, parodos kuratoriai pasakoja, kad su menininkais čia dar papildomai įrengė kelis šimtus nišas apšviečiančių lempučių. Tarp 70 čia eksponuojamų kūrinių – ir pagrindinius parodos prizus pelnę grafiko Edmundo Saladžiaus bei Varšuvoje gyvenančio Stasio Eidrigevičiaus darbai.

„Nenorėjom akcentuoti, kad tai skirta kažkokiam labai išsilavinusiam meno žinovui. Tai skirta visiems – kiekvienas čia ras kuo pasidžiaugti. Labai džiaugiamės, kad per atidarymą sulaukėme visokių nuomonių. Nuo to, kokios gražios patalpos, iki pasisakymų, kokie geri darbai“, – pasakoja parodos „Q14“ kuratorė Ieva Ščervianinaitė.

Nesutilpę į parodų sales kūriniai eksponuojami kvadrienalei sukurtame tinklalapyje. Parodos rengėjai gavo kvietimą kitais metais parodą atvežti ir į Jungtines Valstijas, Čikagą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi