Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniuje prasideda filmų festivalis „Scanorama“

BNS2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda tradicinis rudens kino festivalis „Scanorama“, žiūrovams pasiūlysiantis daugiau nei 100 filmų.

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda tradicinis rudens kino festivalis „Scanorama“, žiūrovams pasiūlysiantis daugiau nei 100 filmų.
Dvyliktąjį kino forumą atidarys „Auksiniu liūtu“ Venecijos kino festivalyje apdovanotas švedų režisieriaus Roy`aus Anderssono filmas „Balandis tupėjo ant šakos ir mąstė apie būtį“.
Rengėjų teigimu, įspūdingoje žanrų įvairovėje žiūrovai pamatys filmus atrinkus svarbiausiuose Europos kino festivaliuose – nuo Kanų iki Berlyno, nuo Roterdamo iki Karlovi Varų ir kitų.
Be to, bus rodomi žymiausių šio amžiaus kino režisierių kūriniai. Tai Francois Ozono, Jeano Luco Godard`o, Alejandro Jodorowsky’o, Richardo Linklatero, Wimo Wenderso, Sergejaus Loznicos, Allaino Resnais ir kitų.
Festivalio filmai suskirstyti į programas: „Naujienos iš Šiaurės“ (naujausi skandinaviški filmai), „Kertant Europą“ (įdomiausi Europos režisierių darbai), „Neišgalvotas gyvenimas“ (išskirtinė ir šokiruojanti dokumentika), „Specialieji seansai“ (filmai, kurti daugybę metų), retroperspektyvos „Theodoras Angelopoulas iš arčiau“ ir „Joanna Hogg iš arčiau“, „In memoriam Icchokas Meras“, Šarūno Barto jubiliejui dedikuotas seansas, konkursinė programa „Naujasis Baltijos kinas“ ir jau apdovanojimais įvertintų trumpametražių filmų programa „ Europos kino akademijos nominatai ir laureatai 2013“. Vaikams skirta programa „Atsivesk mamą ir tėtį“. Taip pat numatytos trys lietuviško dokumentinio kino premjeros. Šiemet grįžta ir naktinių kino seansų programa „Šiaurės pašvaistė“.
Planuojama, kad į festivalį pristatyti savo filmų atvyks norvegų režisierius Erikas Poppe’as, danų kūrėjas Nilsas Malmrosas, lenkai Grzegorzas Jaroszukas (Gžegožas Jarošiukas), Lechas Majewskis ir Krzysztofas Zanussi (Kšyštofas Zanusis), amerikiečių režisierius Frakas Pavichas, britų kino kūrėja Joanna Hogg.
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 6–23 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.