Kultūra

2014.11.05 21:03

Parodoje – R. Staniūnienės nedidelio formato, bet pilni energijos darbai

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.05 21:03

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, atidaryta dailininkės Rasos Staniūnienės darbų paroda „Gamta – mūsų namai“. Menotyrininkai sako, nedidelio formato darbai pilni energijos ir filosofinės minties.

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, atidaryta dailininkės Rasos Staniūnienės darbų paroda „Gamta – mūsų namai“. Menotyrininkai sako, nedidelio formato darbai pilni energijos ir filosofinės minties.

„Dailė dukrai – visas jos gyvenimas“, – sako menininkės R. Staniūnienės tėvelis. 1995 m., su kolegomis viešint Šiaurės Amerikoje, perspektyvi ir ne vieną parodą surengusi dailininkė krito nuo stogo. Pasak artimųjų, Rasa teptuką vėl paėmė praėjus keleriems metams po nelaimės.

„Kadangi negali tapyti didelio formato, kartais nutapo keletą darbą ir paskui sudeda iš keturių, kartais iš devynių. Sakau: kaip tu, Rasa, nupieši, nematydama kito, o jai [piešinio] linija į liniją sueina“, – pasakoja R. Staniūnienės tėtis Benjaminas Siaurusaitis.

„Rasos kūryba ir jos drobės išsiskiria kameriniu formatu, tokiu mažu, ir tais užmojais, spontanika, didžiule besiveržiančia ekspresija, iš pirmo žvilgsnio žiūrint atrodo, kad nepakanka to formato“, – teigia menotyrininkė Kristina Budrytė-Genevičė.

Parodoje „Gamta – mūsų namai“ eksponuojami matyti ir per pastaruosius pusantrų metų R. Staniūnienės sukurti nauji darbai. Žiemą dailininkė tapo namuose, vasarą – namų balkone.

„Tai jai suteikia įkvėpimo, kad ji piešia gamtoje. Mes gyvename visai prie gamtos. Kai ji pasižiūri į medį, tai piešia medžius, gėles piešia, bet darbai yra gana abstraktūs“, – sako B. Siaurusaitis.

R. Staniūnienė surengė per dešimtį personalinių parodų, jos darbai rodyti Venecijos bienalėje. Paroda Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ veiks iki gruodžio 4-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.