Kultūra

2015.09.08 13:45

A. Bareikio ir B. Sayloro parodoje – naujas kūrėjų identitetas

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lapkričio 10 d. 18 val., VDA tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) atidaroma Niujorko menininkų Aido Bareikio ir Billo Sayloro piešinių paroda „Kitokie orai/Other weather“. Parodos atidaryme dalyvaus abu autoriai.

Lapkričio 10 d. 18 val., VDA tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) atidaroma Niujorko menininkų Aido Bareikio ir Billo Sayloro piešinių paroda „Kitokie orai/Other weather“. Parodos atidaryme dalyvaus abu autoriai.

Solipsizmo kritika persmelktoje parodoje eksponuojami net 100 kartu dirbusių A. Bareikio ir B. Saylor piešinių. Tai buvo beveik du mėnesius trukęs aklas kūrybinis procesas, kuomet vienas menininkas piešinį pradeda, o kitas – užbaigia. Netikėti sprendimai ir itin sklandžiai besiplėtojantis autorių bendradarbiavimas galų gale suformavo naują identitetą, kuriame nėra nei A. Bareikio, nei B. Saylor.

A. Bareikis (g. 1967) – Niujorke gyvenantis ir kuriantis lietuvių menininkas, geriausiai žinomas kaip ready-made instaliacijų autorius. Šiais metais Lietuvos publika jau turėjo galimybę pamatyti jo darbus – menininkas dalyvavo Nacionalinėje dailės galerijoje vykusioje parodoje „Šviesos“ bei Jono Meko vizualiųjų menų centre surengtoje parodoje „Inversija. Blogos gėrybės“, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

A. Bareikio piešiniai pasižymi automatizmo užuominomis, chaosu, vartotojiškumo ir kopijavimo kritika. Laukiniai gyvūnai, keisti neparašytų istorijų personažai, tamsios spalvos ir neogotiška drebančios rankos maniera yra tai,  kas jo darbuose sukuria nesunkiai atpažįstamą braižą.

Menininkas yra surengęs personalines parodas Niujorko galerijoje „Leo Koenig Inc“, Berlyno ir Vilniaus Šiuolaikinio meno centruose, Vienos „Kunsthalle“, dalyvavo grupinėse parodose garsiose meno institucijose ir galerijose: Niujorko „MoMa PS1“, Eleni Koroneou galerijoje Atėnuose, „Asbaek“ galerijoje Kopenhagoje, „Queens“ muziejuje, Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje ir daugelyje kitų.

B. Sayloras (g. 1960) – amerikiečių tapytojas, skulptorius ir itin produktyvus piešinių autorius. Jungdamas jėgą, nesąmoningas struktūras bei humorą, jis savo darbuose kuria grožį, apsuptą chaoso. Reflektuodami autoriaus prisiminimus, kapitalizmo bei šių dienų kritiką, B. Saylor darbai pasižymi elegancija, abstraktumu, yra kupini energijos, ikoniškų įvaizdžių, nuorodų į gatvės meną ir pankroką.

Menininkas yra surengęs parodų daugelyje JAV valstijų, Japonijoje, Švedijoje, Graikijoje, Danijoje ir kitose šalyse. Studijavo Santa Barbaros koledže bei Kalifornijos menų universitete, gyvena ir dirba Niujorke.