Naujienų srautas

Kultūra2014.11.05 09:25

Nacionalinėje filharmonijoje – vargonų muzikos vakaras

Nacionalinėje filharmonijoje – vakaras, skirtas vargonų muzikai. Vargonininkės Jūratės Landsbergytės rūpesčiu, koncerte skamba dvi – Lietuvos ir Kanados – kompozitorių premjeros.

Nacionalinėje filharmonijoje – vakaras, skirtas vargonų muzikai. Vargonininkės Jūratės Landsbergytės rūpesčiu, koncerte skamba dvi – Lietuvos ir Kanados – kompozitorių premjeros.

Viena ryškiausių Lietuvos vargonininkių, tarptautinių konkursų laureatė, Jūratė Landsbergytė išsiskiria kaip šiuolaikinės muzikos vargonams atlikėja. Šį vakarą Nacionalinėje filharmonijoje skamba du specialiai šiam koncertui skirti kūriniai: Algirdo Martinaičio „Dangaus pasiuntinys“ vargonams ir Kanados kompozitoriaus Ronaldo Rojerio nauja „Sarabandos“ versija, skirta smuikui, fleitai ir vargonams.

„Aš kreipiuosi į tą kompozitorių, kurio noriu, kurio muzika man yra artima dvasiškai, taip sakant čia jau yra dvasinė giminystė, brolystė“, – aiškino J. Landsbergytė.

Ir Algirdas Martinaitis, ir Ronaldas Rojeris savo kūriniuose cituoja vargonų muzikos meistro – Johano Sebastijano Bacho kūrybą. Todėl J. Landsbergytė koncertui pasirinko ir šio klasiko muziką.

Programą, apimančią kūrinius nuo baroko iki šių dienų, atlieka muzikantai, dažnai scenoje sutinkami su J. Landsbergyte. Net ir oficialiai koncertas pavadintas „Jūratė ir draugai“.

„Čia tokia graži idėja, nes iš tiesų muzika yra draugai. Ir tokie gyvenimo draugai netgi tampa, nes muzika labai sujungia. Aš atsimenu, kaip buvo pavadinta viena recenzija mano su Johanesu Hustetu Vokietijoje – muzikos draugai keliauja. Iš tiesų, tai tarsi tokia šeima“, – pasakojo vargoninkė.

Nacionalinėje filharmonijoje vargonininkė J. Landsbergytė groja su Šventojo Kristoforo orkestru ir violončelinininke Ramute Kalnėnaite, smuikininkėmis Saule Kondrotaite, Audrone Šarp bei fleitininku Vytautu Oškiniu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi