Kultūra

2014.10.31 12:34

Kviečia į nemokamą E. Olmi filmo „Kai sugrįš pievos“ premjerinę peržiūrą

LRT.lt 2014.10.31 12:34

Lapkričio 4 d. Italų kultūros institutas pristato pasaulinę Ermanno Olmi filmo „Kai sugrįš pievos“ peržiūrą. Kino teatruose ši juosta pasirodys lapkričio 6 d. Sukurtas pagal realius įvykius, filmas atskleidžia vienos nakties tėkmę Vičencos priešalpių tranšėjose, kur savo prisiminimais dalinasi jauni kareiviai, kiekvienas turintis savo požiūrį į gyvenimą ir į karą.

Lapkričio 4 d. 18 val. Italų kultūros institutas pristato pasaulinę Ermanno Olmi filmo „Kai sugrįš pievos“ peržiūrą. Kino teatruose ši juosta pasirodys lapkričio 6 d. Sukurtas pagal realius įvykius, filmas atskleidžia vienos nakties tėkmę Vičencos priešalpių tranšėjose, kur savo prisiminimais dalinasi jauni kareiviai, kiekvienas turintis savo požiūrį į gyvenimą ir į karą, rašoma pranešime spaudai.

Nemokamą renginį organizuoja Italijos Ministrų tarybos pirmininko institucija kartu su Užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija. Tą pačią – lapkričio 4 – dieną filmas bus pristatytas daugiau nei 100 šalių, pažymint datą, kai1918 metais įsigaliojo Italijos ir Austrijos-Vengrijos imperijos paliaubos.

„Šiaurės rytų frontas. Ką tik aukštikalnėse baigėsi paskutiniai kruvini 1917-ųjų mūšiai. Filmo veiksmas trunka tik vieną naktį. Įvykiai veja vienas kitą nenuspėjama seka: kartais tenka ilgai laukti, ir iš baimės imi skaičiuoti akimirką po akimirkos, kada ateis ir tavo metas. O kalnų ramybė tampa mirties vieta. Viskas, ką paskoja šis filmas, nutiko iš tikrųjų. Ir kadangi praeitis priklauso atminčiai, kiekvienas iš mūsų ją gali atgaminti vadovaudamasis savo jausmais“, – rašoma peržiūros pristatyme.

Organizatoriai apie savo dalyvavimą prašo pranešti el.paštu biblioteca.iicvilnius@esteri.it.