Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kitąmet kultūros projektams planuojama skirti 50 mln. litų

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos kultūros taryba (LKT), administruojanti Kultūros rėmimo fondo lėšas, kitais metais kultūros projektams numato skirti maždaug 50 mln. litų. Šiais metais paskirstyta 53,2 mln. litų.

Lietuvos kultūros taryba (LKT), administruojanti Kultūros rėmimo fondo lėšas, kitais metais kultūros projektams numato skirti maždaug 50 mln. litų. Šiais metais paskirstyta 53,2 mln. litų.

LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė tvirtina, jog kitąmet kultūros projektų rėmimo biudžetas bus skeliamas į dvi lygias dalis. Nuo šiol bus galima teikti paraiškas dėl 20 kultūros ir meno sričių bei 17 kultūros programų rėmimo.

„Taryba ir toliau sieks, kad paraiškos būtų vertinamos pagal projektų kokybę“, – per spaudos konferenciją Vilniuje ketvirtadienį sakė D. Urbanavičienė.

Tarybos pirmininkė 2015 metų biudžeto nelaiko mažesniu, nes, anot jos, laikui einant biudžetas gali pasiekti 2014 metų lygį, jei tam tikri projektai atsisakys finansavimo.

Nuo kitų metų keičiasi ir keletas finansavimo gairių: bus finansuojami projektai, kurių sąmata bus ne mažesnė kaip 2,5 tūkst. eurų (8,6 tūkst. litų), o paraiškas finansavimui galės teikti ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir visi Europos Sąjungos (ES) gyventojai

Iš viso kultūros projektams šiais metais skirta 53,2 mln. litų. Vienam projektui vidutiniškai teko 20,5 tūkst. litų. Daugiausiai paremti muzikos (9,8 mln. litų) projektai, po to eina teatro (5,9 mln. litų), dailės (4,6 mln. litų), muziejų (4,5 mln. litų) ir tarpsritiniai (3,7 mln. litų) projektai.

Šiemet LKT iš viso gavo 5612 paraiškų projektams remti, iš jų 2420 skirta lėšų. Be to, išdalytos 438 individualios bei edukacinės stipendijos, joms teko 3,6 mln. litų.

2012 metų rugsėjį Seimas priėmė įstatymą, kuriuo įsteigta Lietuvos kultūros taryba, atsakinga už kultūros ir meno programų, projektų ir kitų priemonių finansavimą ir jų įgyvendinimo priežiūrą. Jai taip pat pavesta administruoti Kultūros rėmimo fondo lėšas, skirti kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą, organizuoti kultūros ir meno tyrimus, koordinuoti jų į gyvendinimą.

Vyriausybė Kultūros tarybos sudėtį patvirtino pernai gegužės 31 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi