Kultūra

2014.10.30 11:52

Tarp gatvės ir galerijos: Kaune atidaroma paroda „Posteris“

LRT.lt2014.10.30 11:52

Laprkičio 7 d. Kauno galerijoje „Post“ atidaroma tiražuojamos meninės spaudos paroda „Posteris“, kuri veiks iki gruodžio 7 d. Parodoje eksponuojami skirtingų formatų, stilių, turinio ir atlikimo technikų meno kūriniai, kuriuos sieja spauda ir galimybė tira

Laprkičio 7 d. Kauno galerijoje „Post“ atidaroma tiražuojamos meninės spaudos paroda „Posteris“, kuri veiks iki gruodžio 7 d. Parodoje eksponuojami skirtingų formatų, stilių, turinio ir atlikimo technikų meno kūriniai, kuriuos sieja spauda ir galimybė tiražuoti.

Specialiai parodai sukurtus arba jau sulaukusius dėmesio savo darbus pristatys lenkų trafareto ir plakato meistas Mariuszas Waras a.k.a. M-City, Australijoje gyvenantis post-pop meno atstovas Egyboy, užsienyje gerai žinomas iliustratorius Karolis Strautniekas, gruzino ir italo architektų duetas „Upperstudio“, jaunas Kauno menininkas Vulovak, iliustratorė Akvilė Misevičiūtė bei pseudonimu Stryt Animals pasivadinęs gatvės menininkas, kuris praplės ekspoziciją už galerijos ribų.

„Beveik visus parodoje dalyvaujančius kūrėjus sieja gatvės menas – „Upperstudio“ vilniečiams žinomi kaip fototapeto „Venera“ prieš Salomėjos Neries gimnaziją ir Auksinės Rotušės kolonos autoriai, šarmingi „stryts‘ai“ (Stryt Animals) jau seniai yra pastebimi sostinės sienų gyventojai, Mariuszas Waras šiemet festivalio „Vilnius Street Art“ metu sukūrė įspūdingą trafaretą ant Profsąjungų rūmų ir t.t. Vieniems menininkams savo darbus pristatyti galerinėje erdvėje yra intriga, kitiems – ribojimas. Todėl parodos ekspozicija neišsiteks vien galerijoje – „posteriai“ pasklis ir po Kauno gatves,“ teigia parodos kuratorė Aušra Trakšelytė.

Kas yra „posteris“? Šnekamojoje kalboje dažnai girdimas anglicizmas vartojamas ne vien komerciniam ar meniniam plakatui įvardyti. Bendraja prasme tai – ant popieriaus atspausdinta tekstinė ar vizuali (dar dažniau abiejų kombinacija) informacija. Parodos pavadinimas ir joje eksponuojami įvairių technikų tiražuojamos meninės spaudos kūriniai kvies atkreipti dėmesį į vis didėjantį susidomėjimą šiuolaikiniu meniniu plakatu ir šio žanro daugiaprasmiškumą. Be to, žargone užkoduotas ir galerijos pavadimas. „O gal tai parodos pretekstas?“ – intriguoja kuratorė A. Trakšelytė.

Paroda „Posteris“ veiks lapkričio 7–gruoždio 5 d. galerijoje „Post“ (Laisvės al. 51a, Kaunas). Parodos atidarymas – lapkričio 7 d. 19 val. Muzika – Visvaldas Morkevičius. Parodą rengia festivalis „Vilnius Street Art“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.