Kultūra

2014.10.30 11:31

Renginyje „Dub'O'Ween“ – grupės „In Albedo“ muzikinės pusiausvyros paieškos

LRT.lt2014.10.30 11:31

Retai koncertuojanti grupė „In Albedo“ ruošia pasirodymą vėlyvos penktadienio nakties renginiui „Dub'O'Ween“, kuris vyks dviejose „Soul & Pepper“ erdvėse. „Muzika – tai alchemija. Tai stebuklingos pusiausvyros paieškos“, – sako grupės „In Albedo“ nariai.

Retai koncertuojanti grupė „In Albedo“ ruošia pasirodymą vėlyvos penktadienio nakties renginiui „Dub'O'Ween“, kuris vyks dviejose „Soul & Pepper“ erdvėse. „Muzika – tai alchemija. Tai stebuklingos pusiausvyros paieškos“, – sako grupės „In Albedo“ nariai.

Renginyje savo programą taip pat pristatys „Elektroninis Kiras“, o muziką tarp koncertų parinks leidybinės kompanijos „Dubartis“ atstovas Souldatov bei „Kala Soundsystem“, rašoma pranešime spaudai.

Dub, Reggae, Jazz, Drum&Bass ir Trip-Hop stilius jungiantis muzikantų trio „In Albedo“ – tai trys žmonės, kurių keliai susikirto 2011 metais, kai ruošdamiesi pasirodymui Vengrijoje kaip grupė sudalyvavo tarptautiniame festivalyje VOLT. Visgi Lietuvoje grupė oficialiai prisistatė tik 2013 metais ir kol kas jų koncertai reti. Pernai grupė pasirodė „Vilnius Jazz“ programoje, o šiemet dalyvavo vasaros festivalyje „Granatos Live“.

Grupėje „In Albedo“ kuria ir groja Ieva Marija Baranauskaitė (klavišiniai, vokalas, kompozicijos ir dainų tekstai), Artūras Ševiakovas (gitara) ir VIktoras Krasauskas (mušamieji). Grupės nariams muzika – tai savotiška alchemija ir pusiausvyros paieškos bandant sujungti tai, kas nesujungiama, atskirti tai, kas neatskiriama. Jiems kūryba – tarsi kelias švino pripiltais batais link auksu spindinčio horizonto. Neatsitiktinai trio pasirinko tokį pavadinimą: „albedo“ reiškia alcheminio virsmo, išgryninimo stadiją, o „In albedo“ – „baltumo, šviesos link“.

Po „In Albedo“ koncerto renginys persikels į kiek mažesnę erdvę, o „Dub'O'Ween“ vakaro programa kvies reggae/dub šokiui. „Elektroninis Kiras“ – Tautvydo Pauliaus Augustino Augustino (žinomo iš roko grupės „Baltasis Kiras“) elektroninės muzikos projektas, kuriame dub ritmai pinami su akustinių instrumentų garsais. Su elektronika eksperimentuoti pradėjusio Tautvydo muzika jau skambėjo „Tundra“ ir „Yaga Gathering“ festivaliuose.

„Kiekvienas mūsų koncertas visiškai kitoks. Elektroninė muzika turi labai daug galimybių, kurios man kaskart naujai atsiveria žaidžiant elektroniniais ir akustiniais instrumentais.“, – sako Tautvydas ir žada šaunų muzikinį vakarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt