Kultūra

2014.10.29 21:52

Vilniuje – C. Graužinio premjera

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.10.29 21:52

Graikijoje gyvenantis ir dirbantis režisierius Cezaris Graužinis ir jo vadovaujamas teatras „Cezario grupė“ savaitgalį kviečia į premjerą – spektaklį „Daktaras Faustas“. 

Graikijoje gyvenantis ir dirbantis režisierius Cezaris Graužinis ir jo vadovaujamas teatras „Cezario grupė“ savaitgalį kviečia į premjerą – spektaklį „Daktaras Faustas“. 

Režisierius sako, kad kviesti į premjerą Vėlinių išvakarėse nėra įprasta, ir intriguoja, kad spektaklis sudomins visus, kuriems rūpi tikėjimo klausimai. 

C. Graužinis sako, prieš keletą metų gavęs pasiūlymą Graikijoje statyti Johanno Wolfgango von Goethes „Faustą“, jo atsisakė, tačiau pati tema jo nepaleido. 

Spektaklį Vilniuje su savo teatro aktoriais Brigita Arsobaite, Pauliumi Čižinausku, Vytautu Kontrimu, Vilma Raubaite, Juliumi Žalakevičiumi Graužinis stato pagal Christopherio Marlowe kūrinį „Tragiška daktaro Fausto istorija“. 

Tik 29 metus gyvenęs Ch. Marlowe – žymiausias Elžbietos epochos anglų poetas ir dramaturgas. Jis garsėjo kaip laisvamanis, pelnęs amžininkų rūstybę. 

Ch. Marlowe tragedijų herojai – įvairių epochų titanai, kurių vienas – daktaras Faustas. 1588-aisiais būdamas 24 metų dramaturgas parašė „Tragiška daktaro Fausto istoriją“, kuri turėjo įtakos daugeliui autorių, vėlesniais amžiais plėtojusių Fausto temą. 

Pasak C. Graužinio, spektaklyje pasitelkęs makabrišką humorą ir karčią ironiją, jis renkasi klasikinę daktaro Fausto istoriją kaip pagrindą kurti spektaklį apie vieną aktualiausių nūdienos temų – tikėjimą. Klasikinis Dievo ir velnio sąmokslo prieš Faustą siužetas spektaklyje praplėstas: Faustas atsako sąmokslu į sąmokslą. Jei dabartiniame pasaulyje skelbiama, kad siela neegzistuoja, tuomet Faustas mainais į velnio paslaugą atidavė tai, ko nėra. 

Ką reiškia parduoti žmogaus sielą pasaulyje, kuriame ji nebereikalinga? Klausia spektaklio kūrėjai. Iki šiol Lietuvoje Ch. Marlowe kūriniai nebuvo versti ir statyti teatre. 

„Cezario grupės“ spektaklis – pirmoji istorijoje galimybė Lietuvos teatro publikai susipažinti su šio autoriaus kūryba. Premjera „Menų spaustuvėje“ penktadienį ir sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt