Kultūra

2014.10.29 15:40

Kultūros ministras sako Lenkijoje išgirdęs norą bendradarbiauti

BNS 2014.10.29 15:40

Lenkijoje apsilankęs kultūros ministras Šarūnas Birutis sako išgirdęs norą plėsti bendradarbiavimą.

Lenkijoje apsilankęs kultūros ministras Šarūnas Birutis sako išgirdęs norą plėsti bendradarbiavimą.

Lenkijos žydų istorijos muziejaus atidaryme dalyvavęs Š.Birutis teigė su Lenkijos kultūros ministre Malgorzata Omilanowska trumpai aptaręs tautinių mažumų klausimus, bet šios temos neakcentavo.

„Ministrė yra gerai žinanti Lietuvą ir yra geranoriškai siekianti bendradarbiavimo. Jokių priekaištų nebuvo. Mes šitą temą palietėme, bet ji nebuvo labai akcentuojama. Lenkijos kultūros ministrė kliūčių bendradarbiauti nemato“, – BNS sakė Š. Birutis.

Pasak ministro, su M. Omilanovska aptarta galimybė laikinai perduoti eksponavimui meno vertybes iš Tiškevičių, Užutrakio dvarų.

„Aišku, pirmiausia aptarėme tą pagrindinį įvykį, žydų istorijos muziejaus atidarymą, aptarėme, ką mes turime Lietuvoje. Taip pat kalbėjome apie Europos Sąjungos struktūrines lėšas, apie teatro reformas. Taip pat kalbėjome apie galimą deponavimą tam tikrų vertybių iš dvarų, ypač Tiškevičių, o gal ir Užutrakio dvaro Sofijos Tiškevičienės paveikslą“, – teigė Š. Birutis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.