Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Dovana Vilniui – papuoštas J. Meko skersvėjis Užupyje

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Nestandartinių iliustracijų kūrėjas, tapytojas iš Berlyno Johannesas Mundingeris atvyko į Vilnių papuošti viešąją erdvę, pateikiant savo kūrybą kaip pakaitalą grafičio menui. Pasirinkęs neeilinę Užupio vietą – Jono Meko skersvėjį – savaitę tapęs ten sieną, baigė darbą.

Nestandartinių iliustracijų kūrėjas, tapytojas iš Berlyno Johannesas Mundingeris atvyko į Vilnių papuošti viešąją erdvę, pateikiant savo kūrybą kaip pakaitalą grafičio menui. Pasirinkęs neeilinę Užupio vietą – Jono Meko skersvėjį – savaitę tapęs ten sieną, baigė darbą, rašoma pranešime spaudai.

„Fluxus“ tiltu ir J. Meko skersvėju į Vilnių grįžta „Fluxus“ dvasia. Sveikinu menininką, kurio kūryba – puikus atsakas Vilniaus „flakonpurškiams“. Kai J. Mundingeris pranešė J. Mekui apie šį savo sumanymą, gavo džiaugsmingą jo palaikymą“, – sakė Vilniaus mero patarėjas Gintaras Sodeika.

Piešinio apžiūros metu vilniečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su J. Meko kūryba, pasižiūrėti Vytauto V. Landsbergio režisuotą filmą „Jono Meko antologija. Niujorkas – mano šuo“.

Menininkas iš Vokietijos jau spėjo ištapyti išorinę Užupio meno inkubariaus galerijos „Kalnas“ sieną, o spalio 30 d. 18 val. jis pakvies į galeriją „Galera“, adresu Užupio g. 2, kurioje bus atidaryta menininko personalinė paroda „The Glass Mountain Gathering“.

Prieš savaitę Vilniuje, Užupyje, startavo naujas tarptautinis projektas „Anapus vartojimo“. Tai projektas miesto gyventojams, pasiilgusiems meno gatvėse.

Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas tarptautinis projektas „Anapus vartojimo“ sudarytas iš kelių etapų.  Lapkričio pradžioje į Užupį atvyksta skulptoriai Katarzyna Warzewska-Adamowska ir Tadeuszas Adamowski iš Lenkijos, o gruodžio mėnesį ketinama Vilniui pristatyti menininkės Johhana IIivessalo kūrybą.

Visų šių menininkų rezidencijų metu Vilniaus miestui ketinama padovanoti išskirtinius dailės kūrinius.

Šis projektas Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ „Savanorių iniciatyva“ projekto „Dovana Vilniui“ dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi