Naujienų srautas

Kultūra2014.10.27 23:26

Prieš 55 m. įkurtame Kauno IX forto muziejuje – nauja interaktyvi ekspozicija

Prieš 55 metus įkurtas Kauno IX forto muziejus iki šiol yra vienas iš lankomiausių Lietuvoje. Tikimasi, kad dar daugiau žmonių atvyks apžiūrėti naujos interaktyvios ekspozicijos.

Prieš 55 metus įkurtas Kauno IX forto muziejus iki šiol yra vienas iš lankomiausių Lietuvoje. Tikimasi, kad dar daugiau žmonių atvyks apžiūrėti naujos interaktyvios ekspozicijos.

Kauno tvirtovės istoriją XX amžiuje pasakojanti nauja ekspozicija kuriama lankytojams iki šiol nematytose muziejaus erdvėse. Joje bus galima sužinoti apie XIX amžiaus pabaigoje pradėtos statyti tvirtovės ginkluotę, įgulą, įtvirtinimus.

Ekspozicijos rengėjai žada ir triukšmo, šviesų bei drebėjimo – vienoje iš patalpų bus galima pabūti karių vietoje ir paklausyti, kaip fortą apšaudo vokiečių artilerija. Ekspozicijos salėse – šaudmenų sandėlis ir itin tiksliai, pagal archyvuose rastus brėžinius, pagaminti pabūklų maketai, du iš jų – realaus dydžio.

„Atkūrėme dalį istorinės tvirtovės artilerijos, ir tie pabūklai atsistos į savo istorines vietas, tokiu būdu praturtinant mūsų ekspoziciją ir suteikiant lankytojams galimybes pavaldyti senovinį pabūklą, susipažinti su jo konstrukcija, pasukinėti jo rankenas ir pažiūrėti pro jo vamzdį į tolumą“, – pasakoja ekspozicijos kūrėjas Vladimiras Orlovas.

Naujoji ekspozicija bus atidaryta kitą pavasarį, o šįmet Kauno IX forto muziejus skaičiuoja 55-us metus. Tarpukariu forte buvo sunkiųjų darbų kalėjimas, per karą – NKVD kalėjimas, čia nužudyta apie 50 tūkstančių žmonių, daugiausiai – žydų. Muziejus pradėtas kurti 1958 m., kai valdžia nutarė įamžinti nužudytųjų atminimą.

„Šitas fortas pirmiausia buvo naudojamas kaip maisto sandėlis. Buvo laikomos visokios daržovės, todėl pirmiausia reikėjo išsivalyti, susitvarkyti visas patalpas, nes nieko nebuvo likę. Buvo pradėti atstatymo darbai, valymo darbai“, – sako Kauno IX forto muziejaus direktorė Jūratė Zakaitė.

Kauno IX forto muziejus – mieste vienas iš lankomiausių, į jį kasmet atvyksta per 40 tūkstančių žmonių. Ateityje čia planuojama steigti Lankytojų centrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi