Kultūra

2015.09.08 13:45

„Kino pavasaris“ L. Caraxo retrospektyvą pristatys drauge su režisieriumi

LRT.lt2015.09.08 13:45

Lapkričio 1 d., „Kino pavasaris“ kviečia į pirmąjį 20-ojo festivalio renginį. Drauge su filmu „Šventieji motorai“ (Holy Motors, 2012) ir jo režisieriumi Leosu Caraxu bus pristatyta jam skirta festivalio retrospektyva. 

Lapkričio 1 d., „Kino pavasaris“ kviečia į pirmąjį 20-ojo festivalio renginį. Drauge su filmu „Šventieji motorai“ (Holy Motors, 2012) ir jo režisieriumi Leosu Caraxu bus pristatyta jam skirta festivalio retrospektyva. 

Kultinis prancūzų filmų kūrėjas L. Caraxas yra vienas pirmųjų „Kino pavasario“ užsienio svečių. Čia jis lankėsi 1996 m., kuomet buvo rodomas jo filmas „Naujojo tilto meilužiai“ (Les Amants du Pont-Neuf, 1991). 

„Pamenu, Kanuose papasakojus, kad „Kino pavasarį“ aplankė L. Caraxas, daugelis stebėjosi, kaip mums pavyko jį prisikviesti. Mat Prancūzijoje jau tuomet šis režisierius buvo labai populiarus ir kartu itin vengiantis žiniasklaidos bei viešumos“, – prisimena „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė. 

Apie retrospektyvą paskelbsiantis naujausias L. Caraxo filmas buvo nominuotas Kanų „Auksinei palmės šakelei“, devyniems „Cezariams“, apdovanotas ir rodytas daugelyje kino festivalių, o kai kurių kino kritikų vertinamas kaip geriausias 2012 m. ar net pastarojo penkmečio filmų.

„Šventųjų motorų“ veikėjas Oskaras keliauja iš vieno gyvenimo – į kitą. Jis senis, jaunuolis, samdomas žudikas, pramonės vadovas, elgeta, monstras, šeimos vyras... Atrodytų, vyras stačia galva neria vis į naują vaidmenį. Tačiau kur kameros, komanda, režisierius? Ponas Oskaras vienas, jį lydi tik limuzino vairuotoja, vežiojanti jį po Paryžių. Nei Oskarui, nei žiūrovui tampa nebeaišku, kur tikrasis jo gyvenimas? 

Šį filmą L. Caraxas skyrė savo mirusiai žmonai – aktorei Jekaterinai Golubevai. Jos prototipą filme vaidina spalio 31 d. Lietuvoje koncertuosianti dainininkė Kylie Minogue.

L. Caraxo retrospektyvos pristatymas ir „Šventųjų motorų“ peržiūra vyks lapkričio 1 d., 18 val., kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Po filmo – pokalbis su režisieriumi. Bilietus į seansą galite įsigyti nuo spalio 28 d. Bilietų skaičius ribotas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.