Kultūra

2014.10.26 11:00

2016-uosius siūloma skelbti Bibliotekų metais

BNS 2014.10.26 11:00

Seimo narė liberalė Dalia Teišerskytė siūlo 2016-uosius skelbti Bibliotekų metais.

Seimo narė liberalė Dalia Teišerskytė siūlo 2016-uosius skelbti Bibliotekų metais.

Ji parengė ir Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo atitinkamą Seimo nutarimo projektą.

Savo siūlymą parlamentarė grindžia tuo, kad knygų perkamumas ir skaitymas Lietuvoje mažėja, o bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turėtų didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui.

Priėmus šį nutarimą Vyriausybei būtų pavesta sudaryti Bibliotekų metų komisiją, kuri iki kitų metų gegužės 1 dienos parengtų ir patvirtintų Bibliotekų metų programą ir pradėtų parengiamuosius darbus jai įgyvendinti. Be to, ji turėtų biudžete numatyti lėšų tai programai įgyvendinti.

Kultūros ministerijos duomenimis, pernai Lietuvoje veikė 2585 bibliotekos, beveik visos jos buvo kompiuterizuotos, 2404 bibliotekos turėjo prieigą prie interneto. Praėjusiais metais šalies bibliotekose buvo 1,3 mln. registruotų vartotojų, tai sudaro apie 45 proc. Lietuvos gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.