Kultūra

2014.10.22 10:51

Į Vilnių atvykstantis R. Henke: inžinerija tai – ne tik logika

LRT.lt2014.10.22 10:51

Jau vos už poros savaičių, lapkričio 7 dieną, Vilnių aplankys garsiojo elektroninės muzikos akto „Monolake“ lyderis, kompozitorius ir atlikėjas, teoretikas ir praktikas Robert Henke iš Vokietijos. Festivalis „Gaida“ pristato R. Henke’s audiovizualinį projektą „Lumiere“, kuriame persipina technologijos, muzika ir vizualieji menai, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Lumière“ patirtis labiau primena apsilankymą mokslinių tyrimų laboratorijoje nei įprastame šiuolaikinės muzikos pasirodyme. Vietoje įprastos figūros, palinkusios prie laidų raizgalynės, publika atsiranda priešais didžiulį ekraną ir panardinama į germaniškai kokybišką bei preciziškai tikslų garso ir vaizdo santykį.

Pokalbyje su Dubauskaite.lt pats kūrėjas sako: „Savo meną labiau siečiau su inžinerija. Geriems inžineriniams sprendimams būtinas estetikos suvokimas, ir tai akivaizdu rezultate“. Vienas tokių rezultatų – R. Henke‘s ir jo buvusio kolegos iš „Monolake“ Gerhardo Behles sukurta ir vystoma „Ableton live“ programinė muzikos kūrimo įranga. Muzikos ir meno žurnalui Secretthirteen.org prieš metus duotame interviu ši mintis dar papildyta: „Inžinierija mano gyvenime užima svarbią vietą, žaviuosi mašinomis. Yra nuostabių ir ne tokių nuostabių mašinų, bet jei pažiūrėtum į seną laikrodį ar garo variklį, ar nuostabų superkompiuterį, ar optikos instrumentus – visa tai yra labai puikūs inžinierijos kūriniai, o inžinierija tai – ne tik logika.“

Roberto Henke`s lazerių ir elektroninės muzikos projektas „Lumiere“ Vilniuje vyks lapkričio 7 d.