Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Prasideda festivalis „Nepatogus kinas“

BNS 2015.09.08 13:45

Trečiadienį Vilniuje prasideda dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, šiemet pirmą kartą bus surengta konkursinė programa.

Trečiadienį Vilniuje prasideda dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, šiemet pirmą kartą bus surengta konkursinė programa.

Festivalio metu žiūrovams bus parodyta apie pusšimtis juostų, suskirstytų į vienuolika rubrikų. Tarp jų – „Už įstatymo ribų“, „Urbanistinės istorijos“, „Žalioji programa: Miškas“, „Ekrane – moterys“, „Kova su diskriminacija“ ir kt.

Konkursinėje festivalio programoje bus pristatyti septyni, pasak organizatorių, išskirtiniai dokumentiniai filmai. Juose pasakojama apie Prahos naktinių klubų gyvenimą, Huntsvilio (Teksaso valstija, JAV) griežto režimo kolonijoje vykstantį pasirengimą egzekucijai, Tel Avivo autobusų stotį, kraujo donorystę Rusijoje, senjorų gyvenimą mažame Belgijos miestelyje, vaikų kasdienybę mažame JAV mieste ir vieno Šveicarijos daugiabučių gyventojų aistras skalbykloje.

„Nepatogus kinas“ šiemet nemažai dėmesio skirs pastarųjų metų įvykiams Ukrainoje. Rubrikoje „Ukraina.doc“ bus parodyti keturi filmai, kuriuose jaunosios ukrainiečių kino kūrėjų kartos atstovai pateiks savo žvilgsnį į tai, kas vyksta jų šalyje.

Festivalyje taip pat laukiama apie dešimt svečių – užsienio kino kūrėjų, kurie Vilniuje pristatys savo filmus, dalyvaus diskusijose žmogaus teisių klausimais. Lietuvoje laukiama nepriklausomo Sirijos dokumentinių filmų prodiuserio ir kūrėjo Orwos Nyrabia's, Katerinos Gornostai ir Genadijaus Kofmano iš Ukrainos, Fredo Florey iš Šveicarijos, vokietės Siri Klug ir kt.

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ Vilniuje vyks spalio 22 – 30 dienomis kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Multikino“. Lapkričio pradžioje dalis festivalio programos keliaus į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Marijampolę, Alytų ir Anykščius.

Į visus festivalio seansus žiūrovai gali patekti patys nusprendę, kiek verta mokėti už bilietą (įėjimas – bent 1 centas).

„Nepatogus kinas“ rengiamas kasmet nuo 2007 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi