Naujienų srautas

Kultūra2014.10.20 14:57

„Devynbėdžiai“ J. Miltinio dramos teatro scenoje – po 40 metų

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro scenoje po keturiasdešimties metų pertraukos vėl pastatytas miuziklas Kazio Sajos „Devynbėdžiai“. Juozo Miltinio bendražygio Vaclovo Blėdžio spektaklį atnaujina Muzikos ir teatro akademijos absolventai.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro scenoje po keturiasdešimties metų pertraukos vėl pastatytas miuziklas Kazio Sajos „Devynbėdžiai“. Juozo Miltinio bendražygio Vaclovo Blėdžio spektaklį atnaujina Muzikos ir teatro akademijos absolventai.

Aštuoniolikai muzikos ir teatro akademijos absolventų teko didelė atsakomybė – praėjus keturiasdešimčiai metų vėl sugrąžinti į teatro repertuarą miuziklą „Devynbėdžiai“. 1974-aisiais K. Sajos alegorinę pasaką statė aktorius V. Blėdis. Šįkart muzikinį spektaklį ėmėsi režisuoti aktorius Marius Meilūnas. Jis sako, kad spektaklis šiuolaikiškas, jis atspindės dabartinio kaimo ir šalies problemas, emigraciją, nedarbą, globalizaciją.

Naujajame muzikiniame spektaklyje naudojami tik kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus muzikos motyvai, scenografiją ir choreografiją kūrė latviai Ivaras Novikas, Albertas Kvilieniekas.

„Manau, su tiek mūsų dėstytojų pagalba, tiek su Latvijos garsiais teatralais bandom sukurt dalyką, kuris  atgaivintų visą teatrą ir būtų malonus tiek gerbiamam Kaziui Sajai, tiek G. Kuprevičiui. Galbūt jie net nesitikėjo, kad jų kūriniai gali taip nuskambėti“, – teigia režisierius M. Meilūnas.

Spektaklyje pasakojama apie įprastą Devynbėdžių kaimo gyvenimą, kol jį sujaukia užjūrio svečiai ir kaimui pradeda vadovauti bulius Klemensas.

Vieną pagrindinių seniūno vaidmenį kuriantis aktorius Dovydas Laukys sako žiūrėjęs ankstesnio pastatymo įrašą.

„Labai įdomu, ypač tada, kai vaidmenį turi kaimo seniūnas. Žiūrėjau, kaip kitas aktorius vaidina. Gali kažko pasiremti, iš senųjų aktorių mokomės mes, tame yra išminties, bet, be jokios abejonės, mes turim kažko naujo įdiegti“, – tikina aktorius D. Laukys.

Kurso vadovai Velta ir Vytautas Anužiai, iš viso išleidžiantys jau dešimtą laidą, sako esantys patenkinti auklėtinių debiutu.

„Aktoriaus vaidybos pagrindai jiems atrodo įkalti visam gyvenimui, neturėtų leisti nukristi, jeigu įkvėpimo valanda šiek tiek susilpnėtų, bet kol kas atrodo, kad įkvėpimo – į valias, azarto labai daug. Ir iššūkius, kuriuos jie jaučia tvyrančius Panevėžyje, Lietuvos teatriniame gyvenime, jie supranta ir, atrodo, duos gerą paraišką“, – sako kurso vadovas Vytautas Anužis.

Premjera Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – spalio 24-ąją. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi