Kultūra

2014.10.17 11:10

Gintarinio smuiko garsas pirmą kartą skambėjo Italijoje

LRT.lt2014.10.17 11:10

Rugsėjo mėnesį į operos gimtinę, Italiją, suvažiavo muzikos gerbėjai iš viso pasaulio. Šiais metais Italijoje vykusioje parodoje „Cremona Mondomusica“ pasižymėjo ir vilniečiai UAB „Amber“, kurių gaminami gintariniai smuikai susilaukė ypatingo dėmesio tiek iš parodos lankytojų, tiek iš žiniasklaidos.

Rugsėjo mėnesį į operos gimtinę, Italiją, suvažiavo muzikos gerbėjai iš viso pasaulio. Šiais metais Italijoje vykusioje parodoje „Cremona Mondomusica“ pasižymėjo ir vilniečiai UAB „Amber“, kurių gaminami gintariniai smuikai susilaukė ypatingo dėmesio tiek iš parodos lankytojų, tiek iš žiniasklaidos, rašoma pranešime spaudai.

„Pristatėme inovaciją muzikos pasaulyje. Džiaugiamės garsinę Lietuvą, apie mūsų naujovę rašė Italijos laikraščiai, filmavo ir tiesiogiai transliavo įvairūs Lombardijos TV kanalai, taip pat ir pagrindinė Italijos televizija RAI UNO,“ – pasakoja Viktorija Sokolova, UAB „Amber“ direktorė.

Įmonė į parodą Italijoje išvyko gavus paramą pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonę „Naujos galimybės“, kurios paskutinis penktasis kvietimas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pasibaigė birželio mėnesį. UAB „Amber“ savo dirbinius dar ruošiasi pristatyti Kinijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Dalyvavimui visose parodose įmonė gavo 108 tūkst. Lt paramos iš ES fondų.

Italijoje vykusioje parodoje UAB „Amber“ pristatė savo išskirtinį gaminį – gintarinius muzikinius instrumentus.

„CremonaMondomusica“ yra tarptautinė paroda, smuikais ypač domėjosi japonai, kiniečiai, korėjiečiai, italai, vokiečiai ir rusai. Smuikus ir gitarą išbandę apie 100 įvairių šalių muzikantų pripažino, kad gintariniai elektro-akustiniai smuikai puikiai skamba. Kadangi prie naujovių reikia priprasti, tikimės, kad ateityje turėsime ir komercinę naudą,“ – sako p. Viktorija.

Idėja sukurti gintarinius muzikinius instrumentus kilo Šarūnui Davainiui – juvelyrui iš Lietuvos. Pradžioje tai buvo keli dekoratyviniai modeliai, o vėliau kilo mintis sukurti grojančius instrumentus. Pirmasis buvo smuikas. Keleri metai kūrybinių ir technikiniu ieškojimų ir 2013 metais buvo gautas Europos Bendrijos dizaino registracijos pažymėjimas, pripažįstantis naujumą ir suteikiantis patentinę apsaugą šiam instrumentui.

Taip gimė pripažinta inovacija muzikinių instrumentų sferoje, išsiskirianti nepaprastu dekoratyvumu ir spalvine gama, panaudojant paslaptingą natūralų mineralą – gintarą. Šis pasiekimas paskatino toliau kurti gintarinius muzikinius instrumentus. Taip atsirado visas styginių instrumentų kvartetas „Amber Quartet“ – du smuikai, altas ir violončelė, o taip pat gitara, rusiška balalaika, ragas.

Daugiau nei 25 metus pagrindinė įmonės veikla yra meninių dirbinių iš natūralaus Baltijos gintaro gamyba. Iš šio unikalaus organinės kilmės mineralo, susiformavusio prieš 50 mln. metų ir randamo prie Baltijos jūros, įmonėje gaminami aukštos kokybės gaminiai ir papuošalai, verslo dovanos, atliekami individualūs užsakymai.

Italijoje vykstanti paroda „Cremona Mondomusica“ yra efektyviausia pardavimų vieta šiuolaikiniams smuikų gamintojams bei vieta, kur kūrybinė ir muzikinė kultūra randa geriausią sceną saviraiškai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.