Kultūra

2015.09.08 13:45

„Nepatogus kinas“ išliks nemokamas ir pirmąkart turės konkursinę programą

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kitą savaitę Vilniuje prasidės aštuntasis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Kitą savaitę Vilniuje prasidės aštuntasis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Festivalį spalio 22 d. Vilniuje, kino teatre „Multikino“, atidarys filmas „Ateiname su taika“. Beveik 10 metų po Oskarui nominuoto „Darvino košmaro“ tylėjęs austrų režisierius Hubertas Zauperis sugrįžta su dar vienu dokumentiniu pasakojimu apie Afriką. Savadarbiu lėktuvėliu režisierius leidžiasi į kruvino konflikto draskomą vidurio Afrikos valstybę – Sudaną.

„Pirmą kartą festivalio istorijoje mes pristatome konkursinę programą. Ne tik festivalio žiūrovai rinks geriausią, bet ir žiuri. Programoje septyni filmai, kuriuos pristatys svečiai. Režisierė iš Izraelio pristatys dokumentinį filmą „Galutinė stotis“, ji net tris kartus yra pelniusi Izraelio kino akademijos apdovanojimą. Šį filmą pamatys vieni pirmųjų, nes tai europinė premjera ir jis tik kartą rodytas Tel Avivo dokumentinio kino festivalyje“, – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Iš viso į festivalį atvyksta 11 svečių. Tarp jų – ir filmo „Sugrįžimas į Homsą“ prodiuseris bei Sirijos dokumentinio kino festivalio „Doc Box“ įkūrėjas Orwa Nyrabia.

„Už šį savo filmą jis įvertintas ne vienu įvertinimu, tačiau 2012 metais Orwa buvo sulaikytas Sirijos režimo ir tik didelių tarptautinės bendruomenės pastangų dėka paleistas ir dabar filmus kuria ir humanitarinę veiklą vykdo iš Berlyno“, – sako G. Anrdiukaitis.

Iš viso festivalio programoje daugiau nei 50 filmų, tradiciškai jie suskirstyti į temines rubrikas: „Žalioji programa“, „Kova su diskriminacija“, „Urbanistinės istorijos“ ar „Ekrane moterys“.

„Be jokios abejonės, aktualijos turi įtakos mūsų pasirinkimams ir šiemet mes turime specialią rubriką, skirtą Ukrainai. Kartu su Ukrainos žmogaus teisių dokumentinių filmų festivaliu „Docudays“ mes pristatome jaunų Ukrainos režisierių darbus. Ryškus šios programos filmas yra „Euromaidanas. Juodrašis“, – sako festivalio vadovas.

Festivalis prasidės Vilniuje spalio 22 d. ir truks iki lapkričio 15 d., filmai bus rodomi Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje ir pirmą kartą Anykščiuose. Festivalio seansai vis dar išlieka nemokami.

Trailer "La clé de la chambre à lessive" - Engl. subt. from Alina film on Vimeo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.