Kultūra

2015.09.08 13:45

Paroda „Baltųjų ėjimai“ – meno ir chirurgijos draugystė

Meninikė Aistė Kisarauskaitė kviečia į parodą Vilniaus galerijoje „Artifex“. Čia menininkė eksponuoja darbus, kurtus drauge su skirtingų sričių gydytojais-chirurgais.  

Meninikė Aistė Kisarauskaitė kviečia į parodą Vilniaus galerijoje „Artifex“. Čia menininkė eksponuoja darbus, kurtus drauge su skirtingų sričių gydytojais-chirurgais.  

A. Kisarauskaitės paroda „Baltųjų ėjimai“ sudaryta iš dviejų dalių: tai – „Baltieji“ ir batai – mobili galerija „Ėjimai“. 

Parodą ji kūrė drauge su įvairių sričių chirurgais. Ir pasak jos, šis bendradarbiavimas atskleidžia, kad menas – tai gyvas organizmas.

Menininkė prisimena, kad viskas prasidėjo nuo vieno skalpelio, kuriuo jos tėtis, Vincas Kisarauskas, raižydavo savo grafiką. 

„Tais metais chirurgai, medikai, bendraudavo su menininkais labai artimai: kartu švęsdavo, kalbėdavo. Bendradarbiavimas buvo vaisingas. Dabar tai baigėsi, pagalvojau, galbūt reikėtų grįžti prie tos temos ir prie medikų“, – teigia A. Kisarauskaitė.

Ji džiaugiasi, kad įvairių specializacijų chirurgai sutiko bendradarbiauti, tapti bendraautoriais ir paruoštas, gruntuotas drobės susiūti. 

Ekspoziciją A. Kisarauskaitė pradeda nuo kardiochirurgų darytų siūlių.

„Vertėtų pradėti nuo širdies, šią siūlę susiuvo profesorius Aidietis, širdies chirurgas. Šia siūle sukabina krūtinės ląstą“, – pasakoja menininkė.  

Taip pat darbuose – ortopedų, pilvo ir plastikos chirurgų darytos siūlės.

Antrasis projektas – batai kaip mobili galerija, čia eksponuojami skirtingų menininkų kurti batai, ant kurių ar kuriuose galima eksponuoti meno kūrinius. Su sąlyga, kad su jais bus įmanoma paeiti. 

Vietoj batų kutų naudojami įvairių menininkų teptukai, paliekant galimybę kasdien prisirišti kitą, tai dienai labiau tinkamą. 

Parodoje pridedami Valentino Antanavičiaus, Žygimanto Augustino, Saulės Kisarauskienės, Gintaro Znamierowskio teptukai. 

Pati A. Kisarauskaitė kaip jungiąmąją grandį tarp abiejų projektų sukūrė batą su medicininėmis žirklėmis vietoje aukštakulnio kulno.

Paroda „Artifex“ galerijoje veiks iki mėnesio pabaigos.