Kultūra

2019.03.06 19:38

„Netflix“ kurs serialą „Šimtas metų vienatvės“

BNS2019.03.06 19:38

Bendrovė „Netflix“ įsigijo teisę ekranizuoti vieną garsiausių XX amžiaus romanų – Gabrielio Garcia Marquezo kūrinį „Šimtas metų vienatvės“ („Cien años de soledad“).

Srautinio siuntimo milžinė trečiadienį pranešė, kad pagal 1967 metų knygą kurs serialą ispanų kalba. Jis bus filmuojamas Kolumbijoje.

G. Garcia Marquezo sūnūs Rodrigo Garcia ir Gonzalo Garcia Barcha bus šio projekto vykdomieji prodiuseriai.

Romanas „Šimtas metų vienatvės“ yra išverstas į 46 kalbas, pasaulyje jo parduota 47 mln. kopijų.

Nors kiti G. Garcia Marqueso kūriniai – „Meilė choleros metu“ („El amor en los tiempos del cólera“) ir „Paskelbtos mirties kronika“ („Crónica de una muerte anunciada“) – buvo ekranizuoti jau seniau, Nobelio premijos laureatas abejojo, ar „Šimtą metų vienatvės“ įmanoma perkelti į ekraną. Kolumbiečių rašytojas mirė 2014 metais.

„Daug dešimtmečių mūsų tėvas nenorėjo parduoti teisių į romano „Šimtas metų vienatvės“ ekranizavimą, nes jis tikėjo, kad jo neįmanoma ekranizuoti per meniniam filmui skirtą laiką, be to, statyti jį ne ispanų kalba būtų neteisinga“, – sakė R. Garcia.

„Tačiau dabar, atėjus serialų aukso amžiui, režisūrai ir scenarijos rašymui, kinematografinio turinio kokybei pasiekus tokį aukštą lygį (...), negali būti geresnio laiko pristatyti (kūrinio) adaptaciją ypatingai pasaulio žiūrovų auditorijai, ir „Netflix“ suteikia tokią galimybę“,  – pridūrė jis. 

„Oskaru“ apdovanota juosta „Roma“ ir serialas apie Pablo Escobarą „Narcos“ yra vieni garsiausių ispanų kalba sukurtų sėkmingų „Netflix“ darbų.

„Šimtas metų vienatvės“ pasakoja apie vienos šeimos kelių kartų likimą per šimtmetį. Šis romanas yra laikomas vienu įstabiausių G. Garcia Marquezo populiarinto magiškojo realizmo pavyzdžių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.