Kultūra

2015.09.08 13:45

Muzikos padangėje atgimsta festivalis „Šiaurės pašvaistė-2014“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Antradienį–ketvirtadienį penkių Lietuvos miestų – Utenos, Širvintų, Birštono, Kauno ir Vilniaus –  muzikos mylėtojai turės puikią galimybę mėgautis tarptautinio meno festivalio „Šiaurės pašvaistė-2014“ koncertais.

Antradienį–ketvirtadienį penkių Lietuvos miestų – Utenos, Širvintų, Birštono, Kauno ir Vilniaus –  muzikos mylėtojai turės puikią galimybę mėgautis tarptautinio meno festivalio „Šiaurės pašvaistė-2014“ koncertais, rašoma pranešime spaudai.

Kultūros ir meno projektų asociacijos „G&T Promotion” trečią kartą organizuojamame renginyje dalyvaus trylika talentingų menininkų iš šešių Šiaurės ir Baltijos šalių: Danijos, Farerų salų, Estijos, Suomijos, Norvegijos ir Lietuvos.  Festivalio meno vadovas – gitaros gerbėjams puikiai pažįstamas Danijoje gyvenantis Vokietijos muzikas Volkmaras Zimmermannas, daugelį metų bendradarbiaujantis su žinomais Lietuvos menininkais.

„Festivalio idėja – pateikti klausytojui įvairių muzikos stilių kūrinių, suburti įvairiais intrumentais grojančius Baltijos ir Šiaurės šalių menininkus, netradicinės sudėties ansamblius, sako Gintaras Kamsiukas, asociacijos „G&T Promotion“ valdybos pirmininkas. Bus pristatytos dvi specialiai šiam festivaliui sukurtos pasaulinės premjeros estų kompozitoriaus Roberto Jurjendalo ir danų Svendo Hedegaardo, kurias atliks danų gitarų duetas.“

Anot G. Kamsiuko, koncertų programoje skambės ne tik Šiaurės ir Baltijos šalių kompozitorių kūriniai, bet ir klasika bei uždegančios Lotynų Amerikos kompozicijos. Žiūrovai išgirs ne  tik mūsų koncertų salėse karaliaujančius instrumentus fortepijoną, violončelę, altą, smuiką, klasikinę gitarą, bet ir reto žavesio dešimties stygų gitaros bei argentinietiškos bandonijos duetą, Lietuvos klausytojui pristatomą bene pirmą kartą. Mūsų šalį festivalyje atstovaus solistės Astos Krikščiūnaitės (sopranas) ir Algimanto Pauliukevičius (gitara) duetas.

Festivalio „Šiaurės pašvaistė-2014“ koncertai vyks:

Spalio 14 d. 18 val. Utenoje, kultūros centre.

Spalio 14 d. 18 val. Širvintose, kultūros centre.

Spalio 15 d. 18 val. Kaune, Filharmonijoje.

Spalio 15 d. 19 val. Birštone, Kurhauze.

Spalio 16 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonije.

Bilietus platina „Tiketa“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.