Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl B. Vilimaitės mirties

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algiras Butkevičius bei Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pareiškė užuojautą dėl rašytojos Bitės Vilimaitės mirties.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algiras Butkevičius bei Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pareiškė užuojautą dėl rašytojos Bitės Vilimaitės mirties.

Pasak prezidentės, savo knygose liudydama ir analizuodama sudėtingą žmogaus tikrovę, labai paprastai mokėdama pasakyti apie nepaprastus dalykus, B. Vilimaitė sukūrė savitą rašymo stilių, buvo vertinama literatūros kritikų ir mylima skaitytojų.

Dėl rašytojos mirties šalies vadovė pareiškė užuojautą B. Vilimaitės artimiesiems, Lietuvos rašytojų bendruomenei ir visiems, kam šios rašytojos kūryba buvo įdomi ir svarbi, nurodoma prezidentės spaudos tarnybos atsiųstoje užuojautoje.

Užuojautą rašytojos artimiesiems, jos talento gerbėjams bei literatams išreiškė ir premjeras Algirdas Butkevičius.

„Netekome vienos talentingiausių lietuvių literatūros novelisčių. Neabejoju, kad jos kūryba, pažymėta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija ir jau dabar patenkanti į lietuvių prozos aukso fondą ir mokyklines programas, bus dar labiau įvertinta literatūros tyrinėtojų ir džiugins ateities skaitytojų kartas“, – sakoma premjero A. Butkevičiaus užuojautoje.

„Lakoniškos, šviesios  Bitės Vilimaitės novelės  yra labai svarbus indėlis į  lietuvių literatūrą. Neatsitiktinai rašytoja pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją. Su jos kūriniais užaugo vyresnioji mūsų visuomenės  karta, tebus  jos kūryba atradimu ir  ateinančioms kartoms“, – išplatintame laiške teigia Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

B. Vilimaitė mirė šeštadienį Alytaus ligoninėje, eidama 72-uosius metus.

Viena ryškiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros novelisčių 2003-iaisiais apdovanota Nacionaline kultūros ir meno premija už rinkinyje „Papartynų saulė“ sukurtą savitą trumpos novelės modelį, talpinantį skaudžią tikrovę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi