Kultūra

2019.03.06 09:09

50-ies sulaukęs Oskaras Koršunovas: teatrui atidaviau daug, bet kai ką praradau

Mindaugas Klusas, Virginija Sližauskaitė, LRT.lt2019.03.06 09:09

Gyvenimo nuėjęs pusę kelio teatro režisierius Oskaras Koršunovas neatsidūrė tamsiame miške. Priešingai – prisipažįsta esąs laimingas. Po savivaldos rinkimų? Ne, šiandien minėdamas savo 50-ąjį jubiliejų. Vis dėlto mąžtantis laikas verčia pasiskubinti, nes kūrybinių sumanymų turįs su kaupu, reikia suspėti juos visus įgyvendinti. Per 50 metų sukaupta patirtis padės. Leis brandžiau ir blaiviau žvelgti į priekį.

Jausena lyg 25-erių, tik patirtis rodo ką kita

Jausmas sulaukus 50-ies – keistokas, nes šis skaičius atrodo kiek per didelis. Taip LRT.lt sako teatro režisierius Oskaras Koršunovas, paklaustas, su kokiomis nuotaikomis pasitinka 50-ąjį jubiliejų.

„Nors jautiesi lyg 25-erių, turi patirties ir suvokimo apie daugybę dalykų. Gyvenimas yra dramaturgija, tu jauti tuos niuansus, supranti, kad kai kurių dalykų jau niekuomet nepadarysi. Tam tikra prasme viskas spartėja ir norisi per likusį laiką padaryti kuo daugiau. Toks tai ir jausmas“, – prisipažįsta kalbintas menininkas.

O. Koršunovas paatvirauja, kad sulaukus 50-ies įsivyrauja ir tam tikra ramybė: „Dingo baimės, galima sakyti, nieko nebebijau, net mirties. Tačiau kūrybinių planų dar yra. O ir patirties netrūksta – tiek gyvenimiškos, tiek kūrybinės. Sakyčiau, dabar geras laikas. Geras ir galvojant apie ateitį. Supranti, kad jei Dievas duos dar 15–20 metų ir jei, kaip Bulgakovo romane, nepervažiuos tramvajus, gali daug daug padaryti. Ateina kitas etapas.“

Teatro režisierius, kurio nereikia pristatinėti nei Lietuvoje, nei daugelyje pasaulio šalių, tvirtina, kad kūrybingiausias gyvenimo laikas prasidėjo sulaukus 30-ies. „Dabar yra jau kitų dalykų, kitų minčių. Svarstau kurti spektaklius, kuriuos anksčiau atidėdavau. Jie tokie... labiau fundamentalūs“, – galimus planus atskleidžia kūrėjas.

Turtais tapę praradimai ir niekur nedingęs smalsumas

O. Koršunovas tikina besidžiaugiantis vienu dalyku – kad vis dar neprarado smalsumo. LRT.lt pasakodamas apie laimėjimus, režisierius teigia negalintis išskirti vieno: „Didžiausias laimėjimas, aišku, yra pats gyvenimas. O kalbant plačiau, tai jų tikrai daug. Juk ir padaryta daug – apie 100 spektaklių, daug prizų, įvertinimų... Tiesa, ir daug praradimų. Kai esi 30–40 metų, praradimai ir yra praradimai. Dabar juos vertini kitaip – tai įvykiai, kurie tampa tavo turtu. Pradedi žiūrėti į praradimus be pykčio, kitaip. Atsiranda filosofinis požiūris kone į viską.“

Kaip LRT.lt teigia režisierius, kalbėdamas apie draugus, sakė, esą gyvenimas jų nepašykštėjo. „Jei reikėtų rengti gimtadienio šventę, draugų būrys būtų išties didelis. Net nežinau, kaip jie susikalbėtų, nes yra labai skirtingi“,  – tvirtina pašnekovas.

Paklaustas apie nesėkmes, O. Koršunovas džiaugiasi, kad gyvenime didelių bėdų nebuvo, tik dabar ateina suvokimas, kad kai ką galima buvo daryti kitaip: „Suprantu, kad tam tikru metu su teatru neišnaudojau galimybių. Kalbu apie laiką nuo 2000 m. iki 2006 m. Be to, viena vertus, tikrai džiaugiuosi, kad tiek padaryta teatre, tiek jam atiduota. O kita vertus – ar tikrai reikėjo tiek atiduoti kūrybai? Gal dėl to kažkas gyvenime prarasta? Apmąstymų labai daug. Visada gyvenau į priekį, negalvodamas. O dabar galvoju kaip viskas buvo ir kur – padarytos klaidos.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt