Kultūra

2014.10.09 16:45

A. Sutkaus fotografijos ir R. Sutkienės juvelyrikos paroda bus demonstruojama Berlyno galerijoje

LRT.lt2014.10.09 16:45

Spalio 15 d. Berlyno centre įsikūrusioje galerijoje „Trofėjas“ bus atidaryta garsaus Lietuvos fotografo Antano Sutkaus fotografijos ir jo žmonos Rimos Sutkienės papuošalų paroda „TAU“. 

Spalio 15 d. Berlyno centre įsikūrusioje galerijoje „Trofėjas“ bus atidaryta garsaus Lietuvos fotografo Antano Sutkaus fotografijos ir jo žmonos Rimos Sutkienės papuošalų paroda „TAU“. 

Tai bus pirma paroda, kurioje šalia vieno žinomiausių Lietuvos fotografų – Antano Sutkaus darbų puikuosis originali kartais ekstravagantiška jo žmonos Rimos Sutkienės juvelyrika. Taip kviečiama naujai pamatyti lyg ir skirtingus žanrus ir skirtingų stilių darbus – nuotraukas erdvėje derinamas su meniniais rankų darbo papuošalais. 

Rima Sutkienė, profesionali dailininkė – grafikė. Ji yra apipavidalinusi kelias dešimtis knygų, fotografijos metraščių, tokių kaip „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien“, monografijų ir albumų. Jos kūrybinėje biografijoje tokie darbai, kaip paskutiniai leidiniai „Lietuvos mada“, „Vilnius. 1944. Jano ir Janušo Bulhakų fotografijų archyvas“, „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, „Vilniaus elegijos. Boleslovos ir Edmundo Zdanovskių fotografijų kolekcija“ ir eilė kitų. Tačiau jau kelintus metus menininkė kuria papuošalus ir objektus iš juvelyrinės vielos, kurių prekės ženklas –ADELE. Tai vienetiniai rankų darbo papuošalai.

Bendros parodos idėja kilo galeristei Giedrei Bartelt, kuri Sutkaus kūrybą pažįsta seniai. Tačiau, kaip teigia Sutkienė: „Mano papuošalai jai buvo naujiena. Pasiūlymas sujungti fotografijos meistro ir niekam nežinomos dailininkės darbus į vieną parodą labai drąsus. Bet Giedrę, matyt, padrąsino tai, kad mes esame šeima, gyvename kartu ne vieną dešimtmetį. Sutkus visą gyvenimą fotografavo žmones. Daugiausia tai vaikai, seneliai, praeiviai, miestiečiai ir kaimiečiai. Moterys gali būti atskira tema. Formavome parodą ne pagal fotografijų žinomumą arba reikšmę fotografijos istorijai. Tai tiesiog gražios ir nelabai, pasipuošusios ir kasdienės, jaunos ir vyresnės moterys, kurioms galėčiau skirti ir savo papuošalus.“

“Surengiau daugybę parodų reikšmingose ir įvairiose pasaulio vietose. Bet didelis malonumas rengti parodą kartu su žmona – ne visada gi privalai rodyti tik muziejinius rinkinius. Paprastai Rima yra „Sutkaus žmona“. Gal ateis laikas, kai aš būsiu“Sutkienės vyras“, – juokiasi menininkas.