Kultūra

2014.10.09 09:50

Istorinėje Prezidentūroje Kaune – knygos „Kilkime“ sutiktuvės

ELTA2014.10.09 09:50

Ketvirtadienio pavakarę į Istorinę Prezidentūrą kauniečius, besidominčius aviacijos istorija, sukvies knygos „Kilkime“ autorius Gintautas Deksnys ir žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcija. Čia rengiamos minėtos knygos sutiktuvės.

Ketvirtadienio pavakarę į Istorinę Prezidentūrą kauniečius, besidominčius aviacijos istorija, sukvies knygos „Kilkime“ autorius Gintautas Deksnys ir žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcija. Čia rengiamos minėtos knygos sutiktuvės.

Jos autorius – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų viešųjų ryšių vyriausiasis specialistas G. Deksnys primena, kad Lietuva jau daugiau kaip 10 metų yra NATO narė, bet ir šiandien svarbu atsigręžti į savo istoriją, apžvelgti karo aviacijos ištakas. Į vieną leidinį G. Deksnys sutalpino Lietuvos karo aviacijos švenčių apybraižas. 140 puslapių knygoje „Kilkime“ – 50 iliustracijų: nuotraukų iš Lietuvos aviacijos muziejaus ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondų, fotografų Rimanto Žiemio bei puskarininkio Alvydo Tamošiūno asmeninių rinkinių.

Knygos autorius yra daugelio pastarųjų dešimtmečių nepriklausomos Lietuvos karo aviacijos švenčių, įvairių iškilmingų ir nedidelių renginių scenarijų kūrėjas bei realizuotojas. Pasitelkęs tikrus faktus, jis nuosekliai papasakojo apie 1920–1940 m. karo aviacijos šventes, jų užkulisius bei apie publikai gerai matomus (ir girdimus lėktuvų variklių ūžesiu) reginius. Knygos pabaigoje pasakojama apie kelias dabartines aviacijos šventes.

„Didžiąją gyvenimo dalį paskyriau Lietuvos karinei aviacijai ir jos populiarinimui visais galimais būdais, įskaitant ir aviacijos šventes“, – sako G. Deksnys.

Į knygos sutiktuves pakviesta daug svečių, tarp jų – Karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Vidas Ambultas, Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas, Civilinės aviacijos administracijos l. e. direktoriaus pareigas Joris Gintilas, S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo direktorius Eugenijus Raubickas, Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Remigijus Jankauskas.

Knyga „Kilkime“ išleidžiama antrą kartą. Pirmą kartą dienos šviesą ji išvydo 2009 m. nedideliu 200 egzempliorių tiražu. Žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcija sumanė knygos leidimą pakartoti didesniu – 1000 egzempliorių tiražu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.