Kultūra

2012.06.05 07:50

Gyvosios istorijos festivalio Kaune dalyviai maudysis Nemune

ELTA2012.06.05 07:50

Tūkstantinės prancūzų ir rusų armijos, kurios birželio 23 dieną susikaus rekonstruojamame Deltuvos mūšyje, išlaikymas Kaune vyksiančio gyvosios istorijos festivalio „Europa. Napoleonas I Kaune. 1812“ organizatoriams kainuos nemažai. Renginys vyks birželio 22–24 dienomis

Tūkstantinės prancūzų ir rusų armijos, kurios birželio 23 dieną susikaus rekonstruojamame Deltuvos mūšyje, išlaikymas Kaune vyksiančio gyvosios istorijos festivalio „Europa. Napoleonas I Kaune. 1812“ organizatoriams kainuos nemažai. Renginys vyks birželio 22–24 dienomis.

Festivalio metu Nemuno saloje vyks istorinio įvykio inscenizacija, armijų paradai, Santakoje, netoli Kauno pilies, įsikurs kareiviškos stovyklos, griaudės pabūklų garsai. Laisvės alėjoje ir Senamiestyje šurmuliuos mugė, o šeštadienį Nemuno saloje vyks nuotaikingas Joninių koncertas.

Į Kauną žada atvykti iki 1000 karo istorijos rekonstruotojų ir 30–50 kavaleristų (karių su žirgais) iš Prancūzijos, Rusijos, Anglijos, Baltarusijos, Ukrainos, Čekijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Tris dienas vyksiančios šventės metu iš 30-ties artilerijos patrankų bus iššaudyta apie 200 kilogramų juodojo parako.

Pagal Europoje galiojančias tokių festivalių tradicijas, priimanti šalis įsipareigoja ne tik apgyvendinti atvykstančius karo istorijos rekonstruotojus, bet juos ir maitinti bei mokėti dienpinigius (nuo 100 litų iki 100 eurų kiekvienam). Be to, tenka nuomoti žirgus ir rūpintis jų priežiūra, apsauga, pirkti paraką muškietoms ir patrankoms, įrengti palapinėse įsikursiantiems dalyviams dušus. Nors nemaža dalis gyvosios istorijos atkūrėjų, pasak, Kauno turizmo informacinio centro vadovo Sigito Sidaravičiaus, siekdami autentiškumo, maudysis Nemune.

Pravers festivalio „ūkiui“ ir Kauno pilies prieigose sekmadienį išvirtęs medis. Jis, beje, virto kaip tik tuo metu, kai čia griaudėjo Kauno pavieto laisvųjų šaulių patranka, skelbianti apie artėjantį gyvosios istorijos festivalį. Kauno miesto savivaldybės aplinkosaugos skyriaus darbuotojai vėliau juokavo, jog patranka ir buvusi nelaimės priežastimi, bet neabejojama, kad realesnė kaltininkė buvo miestą tuo pat metu užgriuvusi audra.

„Jau susitarėme, kad išvirtęs medis čia liks iki renginio ir bus panaudotas Santakoje įsikursiančios karo stovyklos laužams, – pasakojo Kauno TIC direktorius S. Sidaravičius. – Malkų mums išties reikės nemažai. Planuojame sudeginti apie dešimt kubų medienos“.

Anot jo, organizuojant būsimą renginį, teko susipažinti su XIX a. mūšių „virtuve“ beveik tiesiogine šio žodžio prasme. Be to, vienu metu vyks net du renginiai. Šeštadienį po mūšio Nemuno saloje numatoma dar ir Joninių šventė bei koncertas. Žiūrovai išvys senąsias tradicijas ir apeigas, vakare koncertuos žinomi atlikėjai, ugnimi žais fakyrai, o galiausiai naktinį Kauną nušvies fejerverkai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt